Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Čtvercové rozložení kamery si osvojí i druhá generace iPhonu XR. Přijde také s dvěma novými barvami
Koncept: Apple Hub / Behance

I když se v poslední době hojně skloňují zejména aktualizace iPhonu XS a XS Max, který by měly přijít v průběhu tradiční zářijové keynote, Apple chystá výraznější obměnu také u levnějšího modelu XR. Ten se i přes prvotní skeptické názory analytiků těší značné pozornosti a kalifornská firma s ním nepochybně počítá i do dalších let, čemuž naznačují téměř jisté údaje o tom, jak bude vypadat.

Druhá generace iPhonu XR má minimálně podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg vsadit hlavně na lepší kamerové schopnosti. Novinka totiž bude s největší pravděpodobností disponovat dvojicí čoček, zatímco původní (aktuální) verze nabízí pouze jednu. Tou druhou by se měl stát právě teleobjektiv, tudíž by zjednodušeně řečeno byl vybaven tak jako iPhony XS, byť se mohou lišit detaily, co se týče světelnosti a tak podobně.

Koncept: Apple Hub / Behance

Velkým rozdílem oproti první generaci má být však samotné rozmístění čoček. I když budou na zádech umístěny stále pod sebou, adaptují se čtvercový styl, přičemž uprostřed pravé části pomyslné mřížky se bude nacházet blesk. Tradičně pak komponenty nebudou zapuštěny do těla, aby zařízení jako takové působilo plochým dojmem, ale budou tvořit „hrbol“, který dělá vrásky mnoha fanouškům Applu.

Strukturou tak má připomínat i nové verze vlajkových lodí XS a XS Max, které budou taktéž čerpat ze čtvercového rozložení kamerového osazení. Narozdíl od inovovaného XR však nabídnou rovnou tři čočky, z toho jednu ultra-širokoúhlou. Co se týče dalších specifikací, téměř stoprocentně se o výkon stroje bude starat nový čip A13 (nástupce A12) a dost možná přijde také s možností bezdrátového dobíjení AirPods přímo na zádech.

Koncept: Apple Hub / Behance

Chystají se i nová barevná provedení

iPhone XR je obecně známý také tím, že je nabízen v několika barevných provedeních, konkrétně v bílé, černé, modré, žluté, korálově červené a červené (PRODUCT)RED™. Jak ale naznačuje Gurman s odkazem na známý japonský blog Mac Otakara, Apple má modrou a korálově červenou variantu zaříznut a nahradit za levandulovou (fialovou) a tyrkysovou. Zdali tomu skutečně tak bude, se svět dozví za přibližně čtyři měsíce.

Komentáře