Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Do dražby míří původní iPod z roku 2001 v nerozbalené krabici. Cena může atakovat až půl milionu korun

Jakmile Steve Jobs v říjnu roku 2001 odhalil první iPod, způsobil prakticky revoluci v hudebním průmyslu. Malá bílá krabička s displejem a ikonickým kruhovým mechanismem pro ovládání, která dokázala pojmout až „tisíc skladeb“, zatímco se perfektně vešla do kapsy, si postupem času získala i své kritiky a Apple si byl moc dobře vědom, co se zařízením tohoto typu může ve světě dokázat.

Vzhledem k tomu, že se iPody nyní již oficiálně neprodávají a Apple jejich funkce plnohodnotně nahrazuje iPhony, stává se z těchto multimediálních přehrávačů poměrně vzácné zboží. O to víc, když jde o onu zmíněnou první generaci, starou téměř 18 let. Její nerozbalená podoba totiž nově míří do aukce na portálu eBay, v rámci které se očekává, že cena vyletí až na 20 tisíc dolarů (v přepočtu cca 460 tisíc korun). To je více než 50krát tolik, za co byl iPod prodáván okolo roku 2001 (399 dolarů).

Nejvzácnějším aktivem na celé věci je nepochybně netknutost celého zařízení. Model má být originálně zabalen v tradiční fólii a k vybranému šťastlivci by se měl dostat prakticky přímo z výrobní linky. Co se pak týče samotných specifikací, jde o 5GB model s dvoupalcovým displejem a legendárním portem FireWire. Zájemci však dost možná ani vůbec neuvažují nad tím, že by jej nějakým způsobem používali – má jít hlavně o sběratelský kousek, který by měl zůstat nerozbalen.

Aukce jablečných produktů jsou obecně velmi populární. Díky svému ikonickému postavení lákají velkě množství skalnícj fanoušků, kteří neváhají například za první počítač Applu pod názvem Apple I, na němž pracoval ještě Steve Wozniak, utrácet stovky tisíc. Nehledě na to, že jsou oblíbené také věci spojené přímo se spoluzakladatelem a tehdejším šéfem Stevem Jobsem.

Komentáře