Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Google Lens vám i na iPhonu brzy doporučí, co si máte dát v restauraci za jídlo

Google už delší dobu nabízí zajímavou funkci pod názvem Lens, která díky umělé inteligenci dokáže rozpoznat různé předměty včetně detailnějších popipsů pouhým namířením kamerové čočky telefonu. Ta je součástí oficiální aplikace Google a koncem loňského roku se rozšířila také na iOS, což řada uživatelů iPhonů a iPadů velmi ocenila. Na trhu totiž prakticky není nic spolehlivějšího, co by fungovalo na této bázi.

Je tedy pochopitelné, že gigant z kalifornského Mountain View tuto funkci maximálně tlačí a dodává do ní nové prvky. Dokazuje to i krok, který Google podnikl v průběhu své tradiční vývojářské konference I/O (kde mimo jiné odhalil i nový, levnější Pixel 3a). Do Lens totiž nově přihazuje zajímavou pomůcku pro volbu jídel v restauracích.

Nasměrováním kamery iPhonu, potažmo jakéhokoliv jiného telefonu včetně Pixelu, který má tyto možnosti nativně integrované přímo ve fotoaparátu, tak hosté vybrané restaurace mohou zjistit, jaká jídla jsou v tomto podniku nejoblíbenější. Fungovat to má tak, že se zvýrazní ty položky, které na základě recenzí z Google Maps obstály nejlépe. Následně si uživatel jakoukoliv položku rozkliknout a podívat se i na fotky, jak vypadá (včetně rozpisu recenzí).

Po objednávce jídla, respektive před placením, pak Lens bude sloužit i jako nástroj pro naskenování účtenky, u které automaticky určí ideální výši spropitného a pomůže s rozdělením peněz mezi ostatní (v případě, že platí jeden a druzí mu peníze následně vrací).

Co se týče dostupnosti, Google oznámil, že se k běžným uživatelům začne dostávat ještě v průběhu tohoto měsíce. Velkou otázkou je, zdali něco takového bude fungovat i na českém trhu. Na základě toho, že rámci této konkrétně iOS aplikace fungují i ostatní prvky v češtině, lze očekávat, že si poradí i s tuzemskými jídelními lístky.

Komentáře