Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Google si opět utahuje z Applu a kamerových schopností iPhonu. Tentokrát skrze nový Pixel 3a

Pokud si vzpomínáte, jak v lednu vypustil Google údernou kampaň v podobě srovnání funkcí pro noční focení u iPhonu XS a Pixelu 3, kde zástupce z Applu cíleně „prohrál“, s velkou pravděpodobností najdete shodu také u propagačního videa pro nový Pixel 3a, který Google včera v rámci vývojářské konference I/O představil. Vsadil totiž na totožné karty a svůj vtípek zopakoval.

V první řadě je ale nutné výše uvedené řádky zasadit do kontextu. Stejně jako Samsung se svým Galaxy S10e i Google pasuje Pixel 3a a jeho větší variantu Pixel 3a XL do roviny, kterou prakticky nastavil Apple a jeho iPhone XR: vyšší střední třída vycházející z vlajkových lodí s omezenými funkcemi, ale s výrazně nižší cenou pro masy.

Pixel 3a je designově téměř totožný s Pixelem 3

Základní Pixel 3a totiž stojí 400 dolarů, což je velmi zajímavá cenovka s ohledem na to, že iPhone XR stojí téměř dvojnásobek (750 dolarů). Na úkor ceny však Google potřeboval udělat nutné změny, co se týče samotného provedení, které je plastové, slabšího procesoru Qualcomm Snapdragon 670 s 4GB pamětí RAM nebo maximálního úložiště ve výši 64 GB (bez možnost rozšíření).

Naopak ale nešetřil na displejích, které jsou u obou modelů OLED (5,6 palce a 6 palců u XL), a také na zadní kameře. Ta je totiž stejná jako u Pixelů 3, tedy jeden snímač s rozlišením 12,2 Mpx, světelností f/1.8 a 76° úhlem záběru. Součástí je také optická stabilizace a integrace umělé inteligence zejména pro noční režim Night Sight. A to je zbraň, která Google zásobuje náboji pro co nejpřesnější střelbu i na nové iPhony.

Na propagačním videu jde jasně vidět, jak se obraz zastaví přímo na srovnání dvou fotek, přičemž jedna z nich je focená iPhonem XS (byť Google stejně jako minule použil marketingové označení „Phone X“) a druhá zmíněným Pixelem 3a, která je světlejší a relativně přesaturovaná. I tak si ale běžný zájemce hned vyvodí, že telefon z dílen Googlu fotí lépe, což nemusí být vždy pravda.

Komentáře