Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Horizontální kamerový pruh namísto čtverce. Takto si designér Philip Goolkasian představuje nový iPhone
Foto: Philip Goolkasian / Behance

Ačkoliv se zatím největší mediální zájem v jablečných kruzích točí okolo chystané konference WWDC, během které Apple představí velké změny napříč iOS, macOS a dalšími operačními systémy, jakmile skončí, očekávání se přesunou směrem na druhou letošní keynote, kterou společnost chystá s největší pravděpodobností na září. Důvod je jasný: iPhone.

Apple chystá další generaci jednoho z nejoblíbenějších telefonů současnosti a jak celá řada informací nasvědčuje, nový iPhone by se měl výrazně proměnit minimálně po stránce kamerového osazení. Už delší dobu se proslýchá, že firma pod vedením Tima Cooka sáhne po čtvercovém designu (namísto vertikálního), do kterého zahrne rovnou tři čočky.

Nové iPhony by mohly disponovat i tímto rozložením kamerových čoček (Foto: OnLeaks / Digit India)

Designér Philip Goolkasian si nicméně myslí, že čtvercový systém nebude tím správným směrem, a proto vytvořil zajímavé návrhy, které naopak sází na vodorovné osazení kamer a senzorů v rámci jednoho černého pruhu napříč horní šířkou zad iPhonu. Minimálně dle jeho konceptů tak zařízení vypadá mnohem čistěji, uhlazeněji a zejména bez výraznějšího hrbolu.

Právě hrbol je dost možná největší zkázou nového iPhonu. Pokud by Apple skutečně nasadil čtvercový design fotoaparátu, zařízení by se na stole zaručeně nepříjemně viklalo (což je ostatně menším problémem i aktuálního iPhonu XS Max, jehož uživatelé to často řeší krytem, který by výstupek zakrýval).

Foto: Philip Goolkasian / Behance

Co se ale týče designu takzvaného iPhonu XI z Goolkasianových dílen, lze zpozorovat i jistou podobnost s modelem 8 (8 Plus), a to hlavně na zadní straně zařízení. Představuje si, že by novinka mohla disponovat i takzvaným „pískovým“ skleněným provedením, na němž by nebyly viditelné otisky prstů, šmouhy a potažmo ani škrábance.

Důležité je však mít na paměti, že jde pouze o nadšeneckou grafiku. Apple se touto cestou nemusí vůbec vydat (dost možná by to pro něj nebylo ani technicky možné), na druhou stranu je zajímavé sledovat návrhy designérů třetích stran, pro které Apple mnohdy funguje jako velká inspirace a námět k tvorbě.

Foto: Philip Goolkasian / Behance
Foto: Philip Goolkasian / Behance
Foto: Philip Goolkasian / Behance

Komentáře