Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Hudební sociální síť TikTok je už pátým čtvrtletím v řadě nejstahovanější aplikací na App Storu

O TikToku jste již dost možná někdy slyšeli. Byť je tato aplikace oblíbená především mezi mladými lidmi okolo 15 let, těší se nevídaného úspěchu na všech trzích, a to díky formátu založeném na nahrávání krátkých videí, do nichž lze použít hudební podklad jiného interpreta. Jde zkrátka o fenomén a neočekává se, že by růst této původem čínské služby měl polevovat.

Dokazuje to i statistika, se kterou přišel analytický server Sensor Tower. Ten totiž nově zveřejnil čísla ohledně úspěšnosti jednotlivých aplikací na App Storu, co se týče stažení. Během prvního čtvrtletí letošního roku byla aplikace TikTok z jablečného obchodu stažena více než 33 milionkrát, čímž potvrdila svou jasnou nadvládu nad všemi ostatními aplikacemi. Včetně populárního Instagramu, YouTube, WhatsAppu nebo Messengeru.

Zajímavější je nicméně fakt, že TikToku se to povedlo už po několikáté. V posledních pěti čtvrtletí byla vždy nejstahovanější iOS aplikací, což je potvrzuje, jak moc tato sociální síť hýbe světem. I když počet stažení nemusí nutně zaručovat stejný počet aktivních uživatelů, i tak to dá považovat za zajímavý milník.

Jde nicméně o výsadu platformy iOS. Na Androidu je situace poněkud odlišná, a to z toho důvodu, že zařízení poháněných tímto systémem je po světě víc, tudíž se vyskytuje větší rozptyl. Nehledě na to, že je platforma od Googlu oblíbená v rozvojových zemí, kde se na TikTok lidé tolik nechytají. Výjimkou je nicméně Indie, kde si aplikaci během Q1 stáhlo téměř 87 milionů lidí (účtů), tedy o přibližně 8,2 procenta více v meziročním srovnání.

Byť se úspěch TikToku zdá být naprosto snový, čelí i poměrně závažným problémům. Během dubna byl například na několik dní zabanován na území zmíněné Indie, jelikož vláda zjistila přítomnost videí s pornografickým podtextem. Také čelí několikamilionovým pokutám za to, že se na ní objevují uživatelé mladších 13 let, což je všeobecně u sociálních sítí zakázáno dle nařízení COPPA (Children’s Online Privacy Protection Act).

Komentáře