Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Microsoft vypustil webový prohlížeč Edge na macOS. Zatím jde o zkušební verzi

Není tomu tak dávno, co Microsoft během tradiční vývojářské konference Build navnadil počítačovou veřejnost na oficiální příchod webového prohlížeče Edge (nástupce kultovního Exploreru) na macOS. Sloužil k tomu jen jeden krátký prostřih ve videu, nicméně i tak bylo možné si udělat představu o tom, jak nová mutace pro jablečné počítače bude vypadat.

Na první pohled nešlo o nic výjimečného: design kopíroval původní vzhled známý z Windows a ostatně se ani neočekávalo, že finální verze bude zásadně odlišná. Nyní však Microsoft přispěchal s novými vizuály a současně ohlásil, že je možné Edge na macOS oficiálně stahovat.

Jde zatím o variantu, která je nabízena volně k instalaci přes webovou sekci Microsoft Edge Insider, tudíž lze hovořit o jisté beta verzi, jež bude společnost na základě feedbacku uživatelů (k němuž mimo jiné vyzývá) ladit. Co se týče samotného uživatelského rozhraní, Microsoft se přeci jen postaral o menší úpravy.

Mezi tu nejpatrnější patří přizpůsobení stylu písmen, aby splýval s fontovým nastavením v rámci macOS. Není to tedy tak, že by Microsoft vzal původní verzi a pouze jí překlopil do systému pohánějícího Macy. S tím se ostatně pojí i slíbená podpora dotykového panelu Touch Bar na novějších MacBoocích Pro, kde by se měly nacházet specifické prvky, které by ulehčovaly práci uvnitř prohlížeče.

Takzvaný preview build je ke stažení zde.

Komentáře