Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Minimální rámečky, Face ID a prvky HomePodu. Takto si kalifornský designér Philip Goolkasian představuje nový iMac

Jakmile Apple v roce 2017 vyrukoval s iPhonem X, bylo zřejmé, že jeho následující designový směr bude ten s minimální rámečky okolo displeje. Odhlédne-li se od navazujících generací těchto telefonů, dalším důkazem tohoto směřování byly iPady Pro, které si taktéž odpustily relativně široké bloky pod a nad displejem. A podle některých názorů veřejnosti by se na této vlně měly nést i jablečné počítače.

V minulosti přišel s velmi zajímavým návrhem italský designér Lorenzo Marrioti, který odstranil příliš široké rámečky ikonického iMacu, ztenčil jeho provedení a vybavil jej dokonce malým výřezem pro Face ID ve vrchní části. O něco podobného se pokusil i Philip Goolkasian, jenž také věří, že by měl Apple tuto vzhledovou strukturu do jednoho z nejkultovnějších stolních počítačů světa zakomponovat.

Foto: Philip Goolkasian / Behance

Na portálu Behance přispěl několika povedenými grafickými koncepty iMacu roku 2019, který na první pohled zaujme především svým minimalistickým zpracováním a samozřejmě displejem, okolo kterého se vyskytují jen malé rámečky. Nejde však pouze o tyto prvky. Svou kreativitu využil i na drobné detaily, které by iMacu nepochybně slušely.

Ten nejvýraznější se nachází na zadní straně zařízení. Ve spodní polovině je totiž použit měkký materiál, do kterého je zaobalen i chytrý reproduktor HomePod. Důvodem má být podle Goolkasiana zejména lepší schopnost chlazení, nicméně by měl zajišťovat i vyšší a plnější kvalitu zvuku. Potah je navíc stylizován do dvou barev (vesmírně šedá a stříbrná) tak, aby ladil s jednotlivými barevnými provedeními iMacu.

Foto: Philip Goolkasian / Behance

Jeho představa o „dokonalém iMacu“ se vztahuje také do oblasti periferií, které zasazuje přímo na zadní část podstavce, kde by měl být zajištěn pohodlnější přístup pro uživatele. Součástí tohoto podstavce je pak i integrovaná dobíjecí plocha na bázi „zaříznuté“ AirPower, kde by bylo možné dobíjet například iPhone nebo sluchátka AirPods.

Co se pak týče samotného monitoru, ten vedle téměř bezrámečkového displeje včetně bezpečnostní funkce Face ID nabízí i magnetický úchyt pro Apple Pencil druhé generace (podobně jako mají nové iPady Pro). Jednotlivé prvky tak mohou dávat smysl, nicméně je velkou otázkou, zdali Apple k něčemu takovému vůbec přistoupí. Na designy jiných kreativců pochopitelně nedává, nicméně i tak se Goolkasian mohl v něčem trefit.

Foto: Philip Goolkasian / Behance
Foto: Philip Goolkasian / Behance

Komentáře