Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podívejte se na uniklé screenshoty chystaného iOS 13. Zajímavou změnou projdou i Připomínky
Foto: Guilherme Rambo / 9to5Mac

Už v pondělí 3. června odstartuje další ročník tradiční vývojářské konference WWDC, na které Apple plánuje představit nové aktualizaci svých operačních systémů. Byť se veřejnost těší i na macOS 10.15 nebo watchOS 6, největší očekávání je od iOS 13, který má přinést jak možnost tmavého režimu (Dark Mode), tak i několik výrazných změn napříč nabídkou aplikací a funkcí.

Jelikož se již ví, jak Apple s posledními verzemi iOS nakládá a jaký designový tón pro uživatelské rozhraní používá, objevují se na internetu mnohdy velmi zajímavé nadšenecké koncepty, které iOS 13 vykreslují v poutavé podobě a posilují jeho pozici přímo na iPadech. Jeden z těch nejpovedenějších patří rozhodně Alváru Pabesiovi. Nikdy však nešlo o nic oficiálního, což nyní částečně porušuje magazín 9to5Mac.

Vývojář Guilherme Rambo totiž dokázal vypátrat několik screenshotů k této novince, které ukazují, jak onen tmavý režim bude v celkovém rozhraní vypadat. Na druhou stranu není možné dělat žádné ucelené závěry, protože se na povrch dostal zatím pouze screenshot aplikace Hudba, konkrétně sekce Radio. A vypadá tak, jak by mnozí předpokládali… Ono ostatně na takzvaném Dark Mode není moc co revolučního vymýšlet.

Foto: Guilherme Rambo / 9to5Mac

Co se týče samotné aktivace tmavého režimu, mělo by být možné jej zapnout (vypnout) přímo v Nastavení na iPhonu nebo iPadu nebo v Kontrolním centru, což by bylo mnohem rychlejší varianta. Dark Mode se mimo jiné promítne také do docku na hlavní ploše, který bude malinko zbarvený do šeda (podobně jako na macOS Mojave). Dost možná Apple navrhne i speciální pozadí, které by s temnějším režimem ladily a tolik nezatěžovaly oči.

Klíčový redesign Připomínek

To nejzajímavější se nicméně odehraje minimálně na poli aplikace Připomínky. Ta dlouhou dobu těžila ze svého až příliš jednoduchého rozhraní, které uživatelům nenabízelo pokročilejší funkce, což bude s iOS 13 minulostí. Apple vsadí na nový vzhled se širším postranním sloupcem, v němž budou kategorie pro dnešní, naplánované a označené události včetně možnosti zobrazit všechny připomínky z různých skupin naráz.

Foto: Guilherme Rambo / 9to5Mac

Také se malinko pozmění font na SF UI Rounded, který je známý například z aplikace Wallet z verze pro iOS 12.2, a mimo jiné i panel pro vyhledávání konkrétních připomínek. Obecně pak celý redesign působí (minimálně z prvního dostupného screenshotu) mnohem profesionálněji a mohl by sloužit jako zajímavá alternativa pro podobné aplikace třetích stran, jež jsou uživateli hojně využívání skrz nabídku detailnějších funkcí a možností.

Foto: Guilherme Rambo / 9to5Mac

Co se týče dalších potvrzených novinek v iOS 13, k dispozici bude i nové rozhraní pro pořizování screenshotů: výřez se totiž ukáže v kontrastu s rozmazaným pozadím. Přibudou také nové anotační nástroje a dle očekávání přijde i nová aplikace pod názvem Find My, která slučuje Find My iPhone a Find My Friends do jednoho rozhraní.

Komentáře