Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Startup BoltHub vymyslel decentní USB-C hub k iPadu Pro, který se schová na zádech zařízení

Vzhledem k tomu, že je iPad Pro profilován jakožto zařízení pro náročné uživatele, potřebná portová výbava je naprostým základem. Existuje celá řada USB-C hubů od výrobců třetích stran, díky nimž je možné do zařízení napojit několik různorodých periferií a začít používat tablet skutečně jako profesionální zařízení s tendencí nahrazovat klasické počítače. Drtivá většina z nich má však jednu nevýhodu: jsou až příliš na očích.

Aktuální iPady Pro jsou objektivně krásné stroje v tenkém, elegantním provedením včetně minimálních rámečků okolo displeje a každý prvek, který z tohoto designu až moc vyčnívá, celkový dojem relativně kazí. To samozřejmě platí i pro zmíněné huby, jež za sebou táhnou buď nevzhledný kabel nebo příliš široké a dlouhé tělo. Typickými příklady mohou být například doplňky od Satechi nebo HYPER, byť fungují zpravidla spolehlivě a patří k tomu nejlepšímu na trhu.

Americký startup BoltHub se nicméně pouští do nového trendu. Pod stejným názvem navrhl alternativní hub, který svým poměrně malým provedením a nastavenou strukturou pro zapojení na první pohled nepůsobí tak invazivně. Zasouvá se totiž na horní pravou stranu zařízení a prakticky tak jen lehce rozšiřuje tuto oblast, přičemž samotné osazení portů díky tvaru „L“ skrývá na zádech iPadu.

Hub stačí zapojit do USB-C a nasunout na horní roh

V ní je k dispozici jak tradiční USB, tak i dodatečné USB-C, HDMI (2K/60 Hz; 4K/30 Hz), slot pro SD a microSD karty a také 3,5mm jack na sluchátka. To vše je zaobaleno v jednoduchém, šedivém designu z hliníku, jenž má doplňovat vesmírně šedou verzi iPadu Pro. Výhodou tohoto doplňku mimo jiné je i vystýlka, která má zabraňovat poškrábání. Dá se i vyndat, a to v případě, že je nutné BoltHub zapojit do iPadu s klávesnicí Smart Keyboard nebo obecně jiným krytem.

Celá věc je zatím ve fázi crowdfundingu na portálu Kickstarter, kde se však startupu již podařilo vysbírat potřebné peníze na masovou produkci (cca 47 tisíc dolarů z 5tisícového minima). Doručovat by se tak měl letos v červenci po celém světě, a to za minimální cenu 59 dolarů (cca 1 300 Kč).

Komentáře