Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Streamování her ze Steamu na iPhone, iPad či Apple TV je tady. Do App Storu konečně dorazil Steam Link

Byl květen loňského roku, když kultovní americká vývojářská společnost Valve vypustila do světa novinku, že chystá spustit Steam Link i pro iOS zařízení. Díky této platformě by totiž hráči mohli hrát své hry pořízené přes Steam přímo na svých iPhonech, iPadech, potažmo televizích Apple TV, a to na bázi streamování z počítače. Šlo o relativně důležitou věc pro gamingovou komunitu.

Apple nicméně s tímto přístupem nesouhlasil z důvodu údajného „střetu byznysových zájmů“ a aplikaci na App Store, nad kterým má kalifornská firma plnou kontrolu, nepustil. Valve se logicky hájilo a zdůrazňovalo, že Steam Link funguje prakticky stejně jako řada dalších služeb, které zrcadlí obraz z Macu nebo PC na mobilní zařízení, nicméně ani to vedení Applu nebralo v potaz.

 

Velkou roli v celé věci hrál i nákupní aspekt. Steam Link totiž ve svém základu umožňoval pořizování nových her a hráči by se tak nemuseli spoléhat pouze na nákupy přes počítačový Steam, s čímž Apple hlavně nesouhlasil. Valve se tak ještě loni v červnu rozhodlo, že možnost nákupů ze Steam Linku odstraní, aby byla zaručena pohodlnější cesta na App Store. S tímto nastavením pak souhlasil i marketingový ředitel Applu Phil Schiller, který řekl, že „budou dostupné zážitky ze Steamu na iOS a tvOS, pokud Valve splní daná nařízení App Storu“.

A teď, o necelý rok později, se hráčský svět konečně dočkal rozuzlení. Steam Link totiž oficiálně dorazil do App Storu, díky čemuž si hráči mohou užívat herní díla z Macu či PC přímo na iPhonech, iPadech a Apple TV. Jedinou podmínkou je minimálně iOS 10 a připojení zařízení na stejné síti. Valve mimo jiné také doporučuje, aby byl počítač, ze kterého by se obsah zrcadlil, připojený Ethernetem na minimálně 5GHz Wi-Fi router. Na stejnou síť by pak mělo být připojení i iOS zařízení.

Co se týče dodatečného vybavení, Valve dále doporučuje, aby hráči disponovali certifikovaným (MFi) ovladačem, který by napojili na svůj iPhone nebo iPad. Má totiž jít o mnohem lepší zážitky z hraní. U vybraných streamovaných her, které se uživatelům nabídnou přímo v knihovně, je však možnost i virtuálních tlačítek.

Komentáře