Inzerce      O nás     CzechCrunch  
TOP 5 zajímavých novinek od Facebooku, které se dotknou uživatelů i na iOS a macOS

Facebook provází celá řada kontroverzí. Především jde o kauzy zneužití uživatelských dat, prosazování algoritmů preferujících zobrazování reklam v novinkovém feedu nebo obecně bídné zabezpečení a špatné uchovávání citlivých údajů. Mark Zuckerberg, CEO Facebooku, však za poslední měsíce již několikrát zdůraznil, že se platforma zásadně změní k obrazu uživatelům, kterých má být cca 2,4 miliardy.

První výrazný krok učinila firma včera během konference F8, kde představila řadu zajímavých novinek, které se promítnou napříč celým portfoliem. Největší boom však vzbuzují především tyto věci, které se přímo dotknou i facebookových uživatelů využívajících iOS a macOS zařízení.

Mark Zuckerberg (Foto: Facebook)

1. Redesign aplikace i webového rozhraní

Po zhruba 15 letech se Facebook skutečně odhodlal k tomu, aby výraznějším způsobem změnil uživatelské prostředí platformy. Designově bude nový Facebook působit velmi jednoduchým dojmem s důrazem na tenké křivky a bílé plochy, díky nimž se platforma stane přehlednější a prakticky bude napodobovat vzhled aktuálního Messengeru. A co víc: zmizí tradiční modrá lišta.

V aplikaci pro iOS by se změna měla projevovat už nyní. Co se týče desktopového rozhraní, tam by nový design měl být nastaven do několika měsíců.

2. Nová sekce pro Skupiny

Hlavním důvodem, proč se Facebook chystá redesignovat své rozhraní, byla vize nového formátu platformy. Takového, kde by do popředí dával Skupiny, respektive komunity lidí, a nikoliv News Feed. Ty budou nově na viditelnějším místě v bočním panelu v rámci aplikace pro iOS a po rozkliknutí se budou uživatelům přehledněji řadit. Součástí má být i možnost vyhledávání nových, relevantnějších skupin, přičemž celé jádro této sekce se má promítat i do prostoru pro sledování videí (Facebook Watch), hraní her (Gaming) a nákupy (Marketplace). Možné bude i sdílení příspěvků přímo ze Zdi uživatele do daných skupin.

3. Facebook Dating a Meet New Friends

S ohledem na Skupiny přidává Zuckerbergova firma do rozhraní i nové funkce, a to Facebook Dating pro hledání nových romantických vztahů napříč relevantními skupinami a Meet New Friends pro navazování přátelských kontaktů. Další důkaz, jak moc se Facebook soustředí na to, aby byli uživatelé opět na prvním místě.

Foto: Facebook

4. Nová sekce pro Události

Na podobné bázi jako Skupiny budou fungovat i Události (Events), které mají v přepracovaném prostředí klást důraz na lokálnější výběr pořádaných akcí a výskyt co největšího počtu přátel. Facebook vsadil i na lepší kalendář, který má být pro uživatele přehlednější.

Pohled na přehlednější orientaci v sekci pro události (Foto: Facebook)

5. Oficiální macOS aplikace Messengeru

V neposlední řadě potěší všechny uživatele Maců a komunikační služby Messenger také příchod dedikované aplikace na macOS. Ta by měla nabízet prakticky to stejné co verze pro iOS, avšak s tím rozdílem, že budou dostupné i skupinové videohovory. Dorazit má do konce letošního roku.

Komentáře