Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Vývojář Dave Wood vytvořil aplikaci, díky níž je možné tvořit hudbu na iPhonu pomocí Face ID

Bezpečnostní technologie Face ID, která se poprvé objevila v iPhonu X, může být využívána různě. Vedle odemykání zařízení, vyplňování hesel nebo potvrzování nákupů je možné ji používat také k zábavnějším účelům, což může být prakticky i příklad aplikace Hawkeye, díky níž mohou uživatelé využívat důmyslný systém Face ID k ovládání iPhonu pomocí očí. Nejde však o jedinou vychytávku.

Jak ukazuje nová aplikace AirSynth, Face ID se může hodit i pro tvorbu skladeb, respektive sestavování různých melodií. Její využití spočívá v umístění rukou uživatele nad zařízení (iPhone X/XS/XR nebo nový iPad Pro) a pomalými pohyby využívat displej a Face ID jako jistý syntezátor se zvuky podobnými thereminu. Systém TrueDepth pak dokáže zkoumat, jak blízko jsou ruce uživatele předním senzorům a podle toho korigovat zvuk.

Softwarový nástroj momentálně nabízí výběr pěti základních zvuků (Vintage, Bumble Bee nebo Wave), tudíž je zatím celkem limitovaný, ale podle novozélandského tvůrce Davea Wooda je jen otázkou času, než bude vybavena dalšími melodickými variacemi. Dost možná by se podobný princip mohl výhledově také dostat do profesionálních hudebních aplikací pro iOS (jako například GarageBand), v nichž by sloužil jako zajímavý kreativní doplněk.

Co se ale týče dnešní pozice, je AirSynth samostatnou aplikací nabízenou na App Storu za 1,99 dolaru.

Komentáře