Inzerce      O nás     CzechCrunch  
watchOS 5.2.1 vedle oficiální české podpory EKG přináší také nové duhové ciferníky Pride

Jakmile Apple během včerejšího dne vydal další aktualizaci watchOS 5 s příponou 5.2.1, tou nejzásadnější funkcí tohoto na první pohled minoritního updatu byla oficiální podpora měření EKG na Apple Watch Series pro Českou republiku. Nešlo však o jedinou novinku. Kalifornská firma totiž rozšířila i portfolio ciferníků.

Tentokrát se jednalo o nové varianty s duhovými barvami, které mají symbolizovat LGBT komunitu. Apple tuto kombinaci nazývá jako Pride (což je ostatně i obecné označení pro toto „hnutí“) a prakticky patří mezi jeho typické barvy. Důkazem může být i nové pódium uprostřed Apple Parku pod názvem Apple Stage, které tyto barvy také používá.

Především však jde o rozšíření již stávajícího ciferníku Pride, jenž byl Applem představen v rámci loňské konference WWDC spolu s dedikovaným duhovým páskem. Nové verze jsou ovšem mnohem propracovanější a znatelně využívají větší velikosti displeji řady Series 4. Nehledě na to, že jednotlivé pruhy mezi sebou nemají mezery a veškeré prvky splývají. Mimo jiné se dají i „rozvlnit“ klepnutím prstu nebo otočením digitální korunky.

Součástí je také volba mezi klasickým čtvercovým stylem, který se táhne až do okrajů displeji, a kulatým rozložením, jež navozuje pocit ciferníku ze tradičních hodinek. Vše je pak možné si nastavit jak přímo na Apple Watch, a to klasickým způsobem včetně rozvržení dalších komplikací, nebo přímo v aplikaci Watch na iPhonu, kde se Pride vyskytuje ve spodní části Galerie ciferníků.

Komentáře