Inzerce      O nás     CzechCrunch  
WWDC nemusí být jen o operačních systémech. Jakým hardwarem by mohl 3. června Apple překvapit?
Foto: Benjamin Monnoyeur/Flickr

Ačkoliv se vývojářská konference Worldwide Developers Conference (WWDC) spojuje především s představováním nových aktualizací operačních systémů a dalších softwarových doplňků, nemusí tomu být vždycky tak. Už několikrát jsme mohli být svědky toho, jak Apple představil i hardwarové produkty jako například iPady Pro, iMac Pro, HomePod nebo upgrady MacBooků během ročníku 2017.

Je tedy možné, že i letos pojme Apple WWDC, která startuje už 3. června v kalifornském San José, jako místo, kde vedle nového iOS, macOS, watchOS a tvOS odhalí nějaké stroje. Kandidátů má hned několik…

Tim Cook (Foto: Apple)

Mac Pro

O aktuálním Macu Pro není v poslední době příliš slyšet, a to z jediného důvodu: naposledy byl aktualizován v prosinci roku 2013. Přes pět let se tak Apple tohoto stolního počítače, který si v minulosti oblíbili především vysoce nároční uživatelé, nedotkl. Na druhou stranu ale v roce 2017 slíbil, že jakmile nová generace Macu Pro vyjde, „změní to hru“. A teď by mohla být ta správná doba. Nový Mac Pro by totiž měl nabízet nejvýkonnější vnitřnosti z celého počítačového portfolia Applu a hlavně by měl být modulární, což například iMac Pro (aktuálně nejlepší stroj, co se týče výkonu) není.

MacBook Pro (16 palců)

Dalším žhavou novinkou může být i nový MacBook Pro s úhlopříčkou 16 palců a displejem o rozlišení 4K, který by doplňoval aktuální řadu profesionálních MacBooků. O tomto produktu ostatně již v minulosti informoval i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Po stránce designového provedení by pak měl být totožný s původními modely. Bližší údaje však zatím nejsou známé, ovšem lze očekávat, že pokud by Apple s takovým strojem skutečně vyrukoval, své uživatele by si určitě našel. Společnost totiž dříve prodávala 17palcové modely, které se těšily velkému úspěchu.

Foto: Aleš Nešetřil

6K monitor a aktualizovaný iMac Pro

Od věci také není příchod nového externího monitoru, který by měl nabízet 31,6palcovou úhlopříčkou a disponovat 6K rozlišením s podobnou technologií jako Mini LED. Podle dostupných informací totiž Apple zvažuje, že se do oblasti externích displejů znovu vrátí a toto by mohl být první model, se kterým by vstup zahájil. Spolu s monitorem by mohl být představen také aktualizovaný iMac Pro, který by získal lepší vnitřnosti. Nemělo by však jít o žádný výrazný update.

Foto: Apple

To hlavní: operační systémy

Klíčovou součástí však budou aktualizace operačních systémů, především iOS (13), macOS (10.15), watchOS (6) a tvOS. U systému pro iPhony a iPady se očekává především tmavý režim napříč celým uživatelským rozhraním, rozšíření nativních aplikací nebo spojení aplikací Find My Friends a Find My iPhone. Co se týče macOS, tam by měla přijít funkce Čas u obrazovky a také podpora portování iOS aplikací. V neposlední řadě se dostane také na watchOS, jenž má přinést separátní App Store, nové ciferníky a dost možná i nové samostatné aplikace.

Výčet nových funkcí se můžete přečíst ZDE.

Foto: Jacob Grozian / Behance

Komentáře