Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Zákazníci e-shopu Alza.cz přes Apple Pay zaplatili již zhruba 14 milionů korun. Chválí hlavně rychlost

Vzhledem k tomu, že Apple Pay může sloužit i jako možnost pro placení zboží na internetu, již od příchodu této služby do Česka bylo víc než jasné, že ji do svého rozhraní (především pak do iOS aplikací) bude chtít integrovat celá řada tuzemských firem. Jednou z několika společností, která tuto volbu pro své zákazníky spustila, byla i Alza.

Česká jednička mezi e-shopy, která jen za loňský rok dosáhla na obrat 25 miliard korun, ji dle očekávání zahrnula přímo mezi ostatní metody plateb za objednávky v rámci formuláře. Zákazníci pak díky ní mohou za své zboží jednoduše zaplatit pomocí Face ID, potažmo otisku prstu na starších zařízeních.

To je ve výsledku nejen rychlejší a pohodlnější, ale také bezpečnější, jelikož se nemusí vypisovat žádné kontaktní údaje. Vše funguje velmi intuitivně a vypisování klasických metod pak může vypadat „zastarale“. A jak sdělila Alza.cz magazínu AppleCrunch, tyto benefity zákazníci umí ocenit.

Dle aktuálních informací se přes iOS aplikaci Alzy pomocí Apple Pay mělo zaplatit již přes 7 tisíc unikátních transakcí, jejichž celková výše atakuje hranici 14 milionů korun. Trend má navíc rostoucí tendenci, což potvrzuje i Alena Voronina, treasury manažerka v Alze, která na počtu transakcí a sumě vidí, jak se zájem o tuto metodu zvyšuje.

Mohlo by vám líbit: Apple Pay používá již 10 tisíc zákazníků Twista. Telefonem platí častěji a drobnější částky

Ta mimo jiné říká, že řada zákazníků musela právě k těmto účelům změnit svou banku, respektive najít takovou, která Apple Pay podporuje. Na českém trhu totiž stále chybí podporu u ČSOB, Fio banky, Raiffeisenbank nebo Equa bank. Ostatně tak doplnila situaci, kterou sleduje i Air Bank a další hráči.

Alza není jediná

Byť se může integrace Apple Pay do iOS aplikací firem jevit stále jako novinka, tuto volbu již umožňuje několik společností. Mezi ně patří třeba přepravce Flixbus, online prodejce léků a doplňků Pilulka.cz, slevový portál Slevomat nebo rozvozová služba Wolt. Lze navíc očekávat, že se počty budou s postupem měsíců nadále zvyšovat.

Komentáře