Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Zákazníci Monety zaplatili přes Apple Pay za první tři měsíce více než 363 milionů korun

Včera tomu byly přesně tři měsíce, co do Česka oficiálně dorazila platební služba Apple Pay. Za tuto dobu si na tuzemském trhu vybudovala velmi silnou základnu spokojených uživatelů, kteří čím dál častěji používají k platbám u bezkontaktních terminálů své iPhony nebo Apple Watch. To ostatně dokazují i čísla, která čas od času zveřejňují banky. Jednou z nich je i MONETA Money Bank.

Ta spolu s Air Bank, Českou spořitelnou, Komerční bankou, mBank, J&T Bankou, českým fintechovým startupem Twisto a stravenkovou firmou Edenred podporuje Apple Pay od debutového dne, co Apple svou platební službu na českém trhu spustil. Díky tomu má tak k dispozici výsledky za první tři měsíce fungování, které se pro banku jeví velmi pozitivně.

Zákazníci Monety totiž skrze Apple Pay již zaplatili přes 363 milionů korun v rámci více než 840 tisíc plateb (o 660 tisíc více než za první měsíc) v kamenných a internetových obchodech. Nejčastěji byly platby provedeny v prodejnách potravin, restauracích a na čerpacích stanicích, přičemž nejvyšší částka, která byla přes Apple Pay v rámci Monety zaplacena, byla 147 tisíc korun (nákup auta). Obecně si pak klienti propojili jablečnou službu se svým iPhonem nebo Apple Watch přes 39 tisíc debetních a kreditních karet.

„Obrovský nárůst počtu transakcí potvrzuje, že placení mobilem či hodinkami je u klientů velmi oblíbené, protože je rychlé, pohodlné a bezpečné,“ komentuje Jan Hruška, manažer pro platební karty MONETA Money Bank, a dodává: „Klienti takto zaplatí v průměru 15krát měsíčně, což je mnohem víc než v případě průměrného počtu plateb provedených klasickou plastovou kartou.“ 

Redakce AppleCrunch kontaktovala i ostatní banky ohledně výsledků za první tři měsíce fungování Apple Pay na českém trhu. Informace budou zveřejněny v nejbližší době.

Komentáře