Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple odpálil WWDC novým tvOS 13, který přichází s podporou ovladačů od Xboxu a PlayStationu

Apple zahájil dnešní úvodní den WWDC představením nové verze operačního systému tvOS 13 pro Apple TV. Ta podle očekávání nenabízí takovou smršť novinek, ale přichází s několika zajímavými prvky včetně redesignované domovské obrazovky s přehlednějším uspořádáním, které si své uživatele nepochybně získají.

Tím prvním je podpora několika uživatelských obrazovek, díky nimž budou mít vybraní uživatelé (například členové rodiny) ihned přístup ke svým vlastním domovským sekcím s vlastními doporučeními. Prakticky tak půjde o separátní účty, které bude možné rychle přepínat v přepracovaném Kontrolním centru.

Menší změnou prošla i aplikace pro poslouchání hudby, která nově dokáže promítat texty skladeb přímo na televizi. To nejzajímavější se však odehrálo na poli gamingu. Protože se Apple TV (respektive tvOS) dokáže chovat jako herní konzole, Apple se rozhodl zahrnout podporu dvojice zaběhlých herních ovladačů – Xbox One S a PlayStation DualShock 4. To se může hodit zejména pro chystanou službu Apple Arcade, se kterou Apple vyrukoval v březnu.

V rámci tvOS 13 přichází mimo jiné i nové spořiče obrazovky s tematickou podmořského života, které jsou vytvořené ve spolupráci s BBC Natural History.

Komentáře