Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple představil watchOS 6 pro Apple Watch. Nabízí separátní App Store a nové aplikace
App Store a sledování menstruačního cyklu v watchOS 6

Jak se předpokládalo, tak se také stalo. Apple vedle nové verze tvOS pod označením 13 představil také aktualizaci operačního systému watchOS 6 pro Apple Watch, který sice nepřináší žádné výrazné změny, co se vzhledu uživatelského prostředí týče, ale skrývá několik zajímavých funkcí, o nichž se na druhou stranu dlouhé týdny hojně spekulovalo.

Na úvod se hodí zmínit, že nový watchOS tradičně přichází i s novými ciferníky. Tentokrát jde o variace California Dial, Modular Compact, Gradient včetně možnosti Solar jakožto alternativy k modulární verzi. Součástí je také „haptické odbíjení hodin“, což se má projevovat lehkým zavibrováním na zápěstí vždy, když uplyne hodina.

Mnohem zajímavější krok nicméně Apple podnikl v oblasti nativních aplikací. Vzhledem k tomu, že se Apple Watch budou chtít výhledově dostat do pozice, kdy by fungovaly bez závislosti na iPhonu, potřebovali vývojáři z Cupertina systém postupně vybavovat funkcemi, které by to umožňovaly. A nyní začínají, byť jen zlehka.

Do watchOS 6 dorazily aplikace jako Kalkulačka, Audioknihy a Zvukové nahrávky (Voice Memos). Aplikace navíc nebudou vyžadovat žádnou doprovodnou aplikaci na iPhonu a budou schopny běžet lokálně pouze na hodinkách. S tím se pojí i App Store, který bude na watchOS 6 fungovat samostatně (dle očekávání). Údajně bude možné aplikace přes Apple Watch nejen stahovat a platit, ale také aktualizovat.

Novinky se promítnou také do oblasti zdraví, pro kterou jsou Apple Watch důležitou součástí. Nový watchOS 6 nabídne speciální měřič menstruačních cyklů u žen včetně výpočtu, kdy má „plodné období“, aplikaci Noise pro měření okolního hluku, která bude uživatele upozorňovat na to, zdali decibely nejsou příliš vysoké a „nebezpečné“, a mimo jiné i novou sekci v rámci Aktivity pod názvem Trends. V ní mohou uživatelé porovnávat své výsledky a dělat si tak ucelený přehled.

watchOS 6 přijde na podzim na Series 1 a novější generace jako bezplatná aktualizace.

Komentáře