Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Boj proti znečišťování oceánů. Nimble představil obaly na iPhony 100% vyrobené z plastových lahví

Proti plastovému odpadu, který čím dál znatelněji zatěžuje planetu Zemi, se dá bojovat mnoha způsoby. Velmi oblíbená je však takzvaná upcyklace, díky níž se z vyhozeného materiálu vytváří zcela nový produkt. To je případ i kalifornského výrobce příslušenství Nimble.

Ten představil pětici nových obalů na iPhone, které jsou 100% vyrobeny z plastových lahví nalezených v mořích a na březích oceánů. Málokdo by nicméně na první pohled dokázal určit, že jsou založeny právě na PET lahvích.

Tvoří totiž zajímavý semišový povrch doplněný o symbol lahve ve spodní části, který je možný si vybrat v několika barevných odstínech: Soft Coral (světle růžová), Glacier (světle modrá), Seagrass (zelená), Deep Sea (tmavě modrá) a Black Sand (černá).

„Naše oceány se utápí v plastech. Nemáme zájem v tom, abychom tvořili další nové plasty pro výroby obalů na telefony. Chceme využívat již existující plasty a dostat je pryč z našich oceánů a polí,“ říká spoluzakladatel a CEO firmy Nimble Ross Howe.

Každá z těchto variací je navíc určena odlišným účelům. Například světle růžová varianta podporuje neziskovou organizaci Coral Reef Alliance pro ochranu mořských korálů, tmavě modrá vychází ze Sea Save Foundation pro záchranu moří a černá podporuje WILDCOAST, která se zabývá zkoumáním a ochranou podmořského života.

Nimble následně za každý zakoupený obal věnuje jedné z pěti neziskových organizací 5 % ve formě daru. Co se týče samotné ceny, kryty se prodávají za cenu 40 dolarů (cca 920 korun) a je možné si zvolit verzi jak pro iPhone XS nebo XS Max, tak i pro model XR. Bohužel však zatím jen ve Spojených státech.

Komentáře