Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Češi vytvořili akční RPG hru MONOLISK, která na iPhonu kombinuje prvky Diabla a karetních her

České hry patří ve světovém měřítku pravidelně k tomu nejlepšímu, co herní trh nabízí. A platí to i v případě mobilní zábavy. Ostatně hry jako Machinarium, Samorost nebo Chameleon Run si oblíbila široká hráčská základna a není divu, že mají tyto tituly tak velký úspěch.

Ambice zařadit se mezi tyto úspěšné tituly má i nová hra MONOLISK od nezávislého herního studia Trickster Art. Dvoučlenný tým z Prahy totiž vytváří netradiční akční RPG, které se herními mechanismy inspiruje hned u několika her a ty kombinuje v jeden zajímavý celek.

Cílem hráčů je procházet jednotlivými dungeony, po vzoru akčních RPG jako Diablo zabíjet nepřátele a zároveň sbírat karty s novým vybavením, prostředím nebo příšerami.

Jednotlivé karty může hráč následně použít pro vylepšení své postavy nebo na stavbu nových dungeonů pro ostatní hráče, kteří se nově vytvořené úrovně mohou snažit pokořit. Součástí hry je totiž level editor, ve kterém jakožto hráč můžete vytvořit libovolnou herní úroveň a tu následně zpřístupnit na pokoření svým herním parťákům.

Právě vzájemná kolaborace mezi hráči a takřka neomezené možnosti customizace je to, od čeho si tvůrci slibují nejvíce.

„Strávili jsme přes tři roky vývojem našeho in-game editoru a laděním kombinací předmětů a schopností, abychom přinesli unikátní herní zážitek. V herní kolekci je zatím 300 karet nabízejících 15 různých herních stylů jednotlivých hrdinů a 15 prostředí pro Shardy. Prostor pro obsah, který bychom chtěli v budoucnu do hry přidat, je skutečně enormní,“ říká zakladatel a designér studia Matouš Ježek.

MONOLISK

Novinka je aktuálně k dispozici formou veřejné beta verze pro operační systémy iOS a Android (do testování se lze zdarma přihlásit na stránkách hry). Plná verze hry by měla být představena na podzim tohoto roku a první ohlasy herní komunity jsou velmi dobré.

Ostatně, pro pražské studio se nejedná o herní prvotinu. Před třemi lety totiž pro iOS a Android vydalo strategickou hru ze světa hackingu s názvem Hackers, kterou si do dnešního dne stáhlo přes 8 milionů uživatelů.

Komentáře