Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Čtvercové kamerové osazení nemá být výsadou pouze nových iPhonů. Přidává se i Google

Za přibližně tři měsíce budou světu odhaleny nové iPhony, které jsou minimálně od začátku letošního roku pronásledovány celou řadu domněnek o tom, co nabídnou. Největší pozornost však patří nové kameře, respektive novému osazení, které se má adaptovat na čtvercovou podobu. Ta alespoň podle konceptů vypadá velmi výrazně a lidé tak rádi dávají najevo svou nespokojenost (byť zatím neoprávněnou).

I když jde zatím o nepotvrzené údaje, před několika týdny o nich informoval i Mark Gurman z agentury Bloomberg, který se v odhadech týkajících se Applu zřídkakdy plete. I on dával jasně najevo, že nadcházející generace iPhonu XS dorazí se třemi čočkami včetně jedné ultra-širokoúhlé a nástupce iPhonu XR naopak s dvěma. Všechny modely pak s největší pravděpodobností vsadí na čtvercové rozložení.


Foto: OnLeaks / Digit India

Protože půjde o vcelku razantní změnu, bude chvíli trvat, než si na takovou podobu jablečná veřejnost zvykne. Co je ale zajímavější, je skutečnost, že podobně jako u kontroverzního horního výřezu (notche), kterému se každý smál do doby, než ho začal kopírovat, i tady půjde pro ostatní výrobce o inspiraci. A začíná se Googlem.

Gigant z kalifornského Mountain View na svém Twitteru zveřejnil pohled na zadní stranu chystaného Pixelu 4, jehož kamerové osazení je právě v podobě čtverce, který je – stejně jako u konceptů nových iPhonů – také poměrně znatelný. Nejedná se o žádné zapuštění do těla zařízení, ale zkrátka dosazení zcela nového prvku, jenž bude ihned na očích.

Od Googlu jde navíc o vcelku zajímavý krok. U svých Pixelů si totiž vždy zakládal na síle jedné čočky ve spolupráci se softwarovou umělou inteligencí, pomocí které vznikaly zcela upřímně velmi kvalitní fotografie. Nyní to vypadá, že půjde o trojici čoček včetně blesku. Ale co víc: podezřele jde o možnou reakci právě na nové iPhony, které sice ještě neexistují, ale budou pro nové Pixely samozřejmě jednou z největších konkurencí.

Co se týče vydání nových vlajkových lodí od Googlu, očekává se, že přijdou měsíc po představení iPhonů, tedy v říjnu během tradiční keynote.

Komentáře