Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Do Česka oficiálně dorazila dlouho očekávaná kouzelnická AR hra Harry Potter: Wizards Unite

Jedna z nejočekávanějších mobilních her posledních několika měsíců Harry Potter: Wizards Unite z vývojářských dílen studia Niantic (tvůrců fenoménu Pokémon GO) byla oficiálně spuštěna již minulý pátek, nicméně pouze ve Spojených státech a Velké Británii. Bylo však otázkou času, než se rozšíří do dalších zemí včetně Česka, kam nyní slavnostně dorazila.

Pokud vás zajímavá gamingový svět obohacený o rozšířenou realitu a patříte mezi fanoušky kultovní ságy z pera J. K. Rowlingové, můžete Harry Potter: Wizards Unite stahovat bezplatně z App Storu (174,7 MB), a to jak pro iPhone, tak iPad. Dostupná je také pro mobilní zařízení poháněná Androidem.

Co se týče herního mechanismu, půjde o klasický geolokační koncept s rozšířenou realitou, který prakticky nastavil vysoce úspěšný titul Pokémon GO. Namísto hledání barevných japonských příšerek se však budete střetávat s nástrahami kouzelnického světa.

Tvůrci slibují, že součástí Harry Potter: Wizards Unite budou všemožné úkoly, které budete muset řešit například v parcích, lesích nebo budovách. Prakticky kdekoliv. Klacky pod nohy vám však budou házet různé zlé bytosti v podobě Smrtijedů, mozkomorů a dalších.

Obecně pak bude vaším úkolem sbírat kouzelnické artefakty, jež se zatoulaly do světa mudlů. Vy je pak musíte najít, zpracovat a přinést zpět do kouzelnického světa, kam patří, aby nebyly vystaveny těm, kteří je nesmí spatřit.

Masivní úspěch v USA a Velké Británii

Od samotného začátku se vědělo, že Harry Potter: Wizards Unite začne svou cestu mobilním herním světe velmi dobře. Jen za prvních 24 hodin si ji mělo ve Spojených státech a Velké Británii stáhnout a vyzkoušet 400 tisíc lidí a díky debutům ve více než 130 zemích po celém světě budou tato čísla logicky výrazně růst.

Komentáře