Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dobrá zpráva pro uživatele Windows. Do Microsoft Storu dorazila nová aplikace iCloud
Zdroj: Coolcaesar / Creative Commons

Softwarový gigant Microsoft vstoupil se svým CEO Satyou Nadellou do úplně nové éry. Firmě se podařilo úspěšně restrukturalizovat svůj byznys, vyplácí se sázka na cloudová řešení Azure, operační systém Windows je v lepší kondici než kdy dříve a daří se i třeba hardwaru z rodiny Surface. Nadellův Microsoft je ale jiný i svým postojem vůči konkurenčnímu Applu.

Vztahy mezi oběma firmami nejspíš nikdy nebyly lepší, za což jistě může i otevřenost Tima Cooka. Posledním důkazem pozitivního vzájemného vztahu Microsoftu a Applu je příchod aplikace iCloud do obchodu Microsoft Store.

Příchod iCloudu do oficiálního obchodu s aplikacemi od Microsoftu oznámily firmy v příspěvku na blogu Windows. Díky novince mohou uživatelé, kteří využívají zařízení od Applu i počítač s Windows, ještě snáze přistupovat ke svému Mailu, Kalendáři, Kontaktům, Připomínkám, fotografiím, internetovým záložkám i souborům v iCloud Drive.

Výhodou pro všechny uživatele iCloud Drive je, že na Windows 10 nyní bude možné využívat obdobnou funkci, jako je „Files On-Demand“, kterou nabízí systémový OneDrive. Uživatel tak bude moci odkudkoli snadno přistupovat k souborům na iCloudu bez starostí o dostatek lokální paměti v zařízení. Bude se totiž moci rozhodnout, které soubory zůstanou jen v cloudu a které budou dostupné i lokálně. K dispozici jsou navíc i funkce týmové spolupráce se soubory.

Původní aplikaci iCloud mohli uživatelé Windows využívat již delší dobu. Zásadní novinkou je ale příchod aplikace do Windows Store, odkud ji mohou uživatelé snadno instalovat i aktualizovat. Jedná se navíc o oficiální kanál Microsoftu a aplikace tak bude dostupná i pro uživatele systému Windows 10 S, který využívá například Microsoft Surface Laptop.

Kromě příchodu oficiální aplikace iCloud pro Windows do Microsoftu Storu jsme v poslední době byly svědky dalších signálů, které dokazují vzájemné přibližování Applu a Microsoftu. Tím nejpodstatnějším z nich byl asi příchod aplikací ze sady Microsoft Office do Mac App Storu, příchod testovací verze prohlížeče Microsoft Edge pro macOS nebo zveřejnění antivirového programu Microsoft Defender pro Mac. To vše jsou samozřejmě dobré zprávy pro uživatele, protože ti postupně mohou čím dál snáze využívat své oblíbené služby bez toho, aby byly nuceni k nim přistupovat z konkrétního hardwaru.

Komentáře