Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dropbox přichází s novou aplikací a chce se stát centrem veškeré práce uživatele

Dropbox je jedno z nejoblíbenějších cloudových úložišť. Má povedenou mobilní aplikaci, umožňuje velice snadné sdílení souborů a na počítači nabídne i třeba možnost synchronizovat jen vybrané složky a zbylé nechat pouze v cloudu. Nyní ale Dropbox přichází se zbrusu novou aplikací pro Mac i Windows a celu službu tak posouvá na novou úroveň. Dropbox se chce stát centrem produktivní práce uživatele.

Ústředním motivem nové aplikace je struktura vašich synchronizovaných složek. Dropbox ale přidává mnoho nových funkcí a možností, jak s těmito složkami a soubory efektivně pracovat. Uživatel má nyní možnost bleskově připínat složky pro rychlý přístup, opatřovat je hvězdičkou nebo bleskově získávat odkazy pro sdílení.

Klíčovou novinkou jsou ale také integrace. V aplikaci Dropbox lze nyní přímo v jednotlivých složkách vytvářet dokumenty Microsoft Office i Google Docs a ty jsou tedy okamžitě zařazeny tam, kde mají být. Dropbox má zkrátka být ústředím veškeré práce a na něj jsou navázány jednotlivé aplikace, se kterými může člověk pracovat.

Mezi nabízenými integracemi kromě zmíněných kancelářských aplikací najdete již nyní nástroje Adobe, Autodesk, Salesforce i třeba komunikační aplikace Slack a Zoom. Brzy navíc má přijít i podpora aplikací pro řízení projektů jako Trello či Jira. Dobrou zprávou však je, že základní projektové řízení opět zvládne i sám Dropbox.

V horní části okna aplikace je prostor, ve kterém můžete k dané složce souborů sepisovat úkoly, označovat spolupracovníky, připisovat poznámky a připínat konkrétní složky či soubory. Sdílená složka se tak může stát centrem sdíleného projektu, ve kterém tým najde vše, co potřebuje – soubory, pokyny i třeba prostor pro komunikaci.

Vše je navrženo tak, aby člověk nemusel neustále migrovat mezi jednotlivými aplikacemi, složitě sdílet soubory a zakládat nové konverzace. Nový Dropbox je místem, ze kterého zařídíte prakticky vše, dokonce včetně toho, že spustíte telekonferenci a v rámci ní odprezentujete powerpointový soubor.

Bude zajímavé sledovat, zda se Dropbox s novým konceptem uchytí a pracovní týmy jej skutečně budou ve větší míře využívat. Obrovskou výhodou ale je, že firma nechává možnost volby a svou novinku nijak nevnucuje. Pokud Dropbox chcete dále používat „postaru“, můžete. Služba stále funguje jako cloudová složka umístěna ve Finderu, kterou můžete používat i bez otevření okna aplikace. Dropbox tak pro vás může nadále plnit funkci maximálně jednoduchého nástroje pro zálohování souborů či bleskové sdílení.

Pokud si chcete nový Dropbox vyzkoušet již nyní, stačí si zažádat o přístup.

Komentáře