Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Exkluzivně na iPhone a iPad míří dlouho očekávaná indie hra Sky: Children of the Light

V průběhu letošního herního veletrhu E3, který se nyní koná v Los Angeles, byla zatím odhalena řada zajímavých produktů. Největší pozornosti se dostalo naznačení příchodu nové generace Xboxu, nicméně své místo na jednom z největších festivalů s herní tématikou na světě mají samozřejmě i hry jako takové. A to i tituly určené pro zařízení od Applu.

Uznávané vývojářské studio thatgamecompany, které stojí za úspěšným dílem Journey, oznámilo příchod jedné z nejočekávanějších her na iOS (iPadOS) a Apple TV za poslední necelé tři roky. Jmenuje se Sky: Children of the Light a pokud jste pozorně sledovali keynote z roku 2017, na které byl představen iPhone X, dost možná víte, o co jde.

Tehdy bylo Sky: Children of the Light propagováno jako hra, kterou bude využívat kapacit Apple TV 4K a bude ji možné hrát i jedním prstem na dotykovém ovladači. Nyní se však situace malinko změnila a titul, jenž byl dlouhou dobu v beta verzi, přijde exkluzivně jako první na iPhone a iPad. A podle uvedeného traileru lze vidět, že půjde o vskutku detailně zpracovanou zábavu.

Prostředí má animovaným způsobem imitovat nebeské království, ve kterém hráč bude mít nespočet možností, co prozkoumávat. Součástí má být plnění logických úkolů, a to i ve spolupráci s ostatními hráči, s nimiž je možné se prostřednictvím hry spřátelit a prožívat toto dobrodružství společně. Nejvýraznějším prvkem je však grafika, která působí originálně a atraktivně.

Co se týče dostupnosti, Sky: Children of the Light oficiálně dorazí 11. července s tím, že již nyní si je možné hru předobjednat na App Storu. Obecně pak má být zdarma. Na Apple TV a macOS má pak dorazit v průběhu roku. Objevit by se mohla také na platformách Android a PC.

Komentáře