Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iOS 13 vás během mazání aplikace upozorní, jestli na ní neběží aktivní předplatné

Vzhledem k tomu, kolik aplikací dnes funguje na bázi měsíčního nebo ročního předplatného, snadno se může stát, že zapomenete, co vše vlastně platíte. O to hůř, když takovou službu ze svého iPhonu či iPadu z důvodu nepoužívání smažete, nicméně si neuvědomíte, že za ni budete stále každé období platit.

Existuje několik aplikací, které za vás shrnují veškerá vaše předplatná a upozorňují na obnovu, nicméně ani to příliš neřeší situace ohledně případného smazání aplikace ze zařízení s tím, že se automaticky stopnou i pravidelné platby z účtu. Proto přichází chytrá funkce v novém iOS 13.

V případě, že se budete chystat smazat konkrétní aplikaci fungující na předplatitelském modelu, vyskočí na vás softwarové okénko s upozorněním, že předplatné je stále aktivní (pokud je) a obnoví se ke konkrétnímu datu. Současně se vám nabídne i vstup do nativní sekce pro správu vašich předplatných.

Ihned tak budete mít možnost se patřičně zachovat. Zdali skutečně chcete aplikaci z vašeho zařízení smazat a zrušit předplatné v dedikované sekci, nebo šlo o omyl a službu si ponecháte. Tak či tak, jde o další jednoduchý, byť velmi užitečný prvek nového iOS 13, který neláká pouze na Dark Mode.

Mezi další softwarové vychytávky patří například možnost mazání aplikací přímo ze seznamu aktualizací v App Storu, nová metoda pro efektivnější dobíjení baterie, nastavení jednorázového sdílení polohy a další. Výčet deseti nejzajímavějších jsme pro vás sepsali ZDE.

Komentáře