Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jak sledovat dnešní WWDC, kde Apple odhalí nové operační systémy a další novinky?

Do startu dalšího ročníku vývojářské konference Worldwide Developers Conference (WWDC) zbývá už jen posledních několik hodin a jak tomu bývá u událostí Applu zvykem, i tato bude přímo ze San Jose Convention Center vysílána živě od 19. hodiny středoevropského letního času.

Živý přenos bude standardně dostupný přímo na oficiálním webu Applu, konkrétně ZDE. Oproti březnové události, na kterou Apple chytrým způsobem lákal několik hodin před startem, je však sekce obohacena o nápadité grafiky s vývojářskou tématikou zatím statická a rozjede se až těsně před 19:00.

Pro ty nejlepší zážitky z webového sledování Apple doporučuje používání prohlížeče Safari, a to jak na iPhonech a iPadech (iOS), tak na Macích (macOS), potažmo iPodech touch. Pro uživatele operačního systému Windows 10 je pak doporučován Microsoft Edge. Alternativně i nejnovější verze prohlížečů Firefox a Chrome.

Dostupná bude i podpora Apple TV přes nativní aplikaci Apple Events, kde se již nyní odkaz na WWDC19 vyskytuje. Možné bude i použití služby AirPlay, která zrcadlí obsah zobrazovaný na iOS zařízeních nebo Macu. Pro správnou funkčnost AirPlay je však zapotřebí alespoň druhá generace Apple TV s nejnovějším operačním systémem tvOS.

Pokrytí celé akce bude zajištěno také z naší strany, a to konkrétně prostřednictvím článků shrnujících to nejdůležitější, co se v průběhu prvního dne odehrálo.

Třešničkou na dortu je také možnost sledování ve vybraných Apple Storech po celém světě včetně Apple Champs-Élysées v Paříži a Apple Regent Street v Londýně.

Rychlá rekapitulace, co čekat:

 • iOS 13
  • (Dark Mode, nové + vylepšené nativní aplikace, Sleep Mode, sloučení Find My iPhone a Find My Friends, …)
 • macOS 10.15
  • (Čas u obrazovky, portování, konec iTunes a vznik aplikací Music, TV a Podcasts)
 • watchOS 6
  • (separátní App Store, nové ciferníky, nové aplikace)
 • Vylepšení aplikace Zdraví
 • Možné odhalení Macu Pro nebo externího monitoru

Komentáře