Inzerce      O nás     CzechCrunch  
macOS aplikace Swish přidává nová gesta pro trackpad. Přichytíte díky nim například okna do mřížky

Už léta platí, že trackpady, kterými jsou osazeny laptopy od Applu, patří k tomu nejlepšímu na trhu. Rychlá odezva, příjemný povrch, přesnost a pohodlnost. Asi těžko byste na současném trhu s přenosnými zařízeními hledali lepší řešení než to, které ve svých MacBoocích nabízí právě gigant z Cupertina. Jakkoliv je hardwarové provedení špičkové, po softwarové stránce má ale využití trackpadů ještě určité mezery.

Právě ty se snaží vyplnit nová macOS aplikace Swish od amerického vývojáře Christiana Renningera. Aplikace totiž zásadně rozšiřuje využití „dvouprstých“ gest, prostřednictvím kterých lze efektivně pracovat s okny, dockem, menu barem a jednotlivými aplikacemi.

Základem je kombinaci čtyř základních dvouprstých gest, konkrétně „tap“, „pinch“, „swipe a „hold“, jejichž správnou kombinací – jak ukazuje video níže – lze docílit požadovaného efektu.

Tak například v případě práce s okny Swish zvládá gesty na trackpadu přechod do fullscreenu, minimalizaci, zavření nebo vycentrování. Jednou z nejužitečnějších funkcí je seřazení a přichycení oken na obrazovce do libovolné mřížky (například do třetin) a následné jednoduché přepínání mezi nimi.

Aplikace je po omezenou dobu k vyzkoušení zdarma. Poté je nutné za ni zaplatit 5 EUR, v přepočtu 127 korun, což se na první pohled může za takto jednoduchou aplikaci jako dost peněz. Jak tvůrce sám dodává, Swish cílí především na takzvané trackpadové „powerusery“ a právě těm dokáže při správném využití jednotlivých funkcí významně ušetřit čas.

Komentáře