Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Microsoft dále rozšiřuje nabídku svých produktů na platformách Applu. Uvedl To-Do pro macOS

Aplikace Microsoft To-Do je sofistikovaný nástroj pro vytváření a správu připomínek a činností napříč několika zařízeními (a platformami). Vychází z velmi populárního Wunderlistu, který Microsoft koupil v roce 2015 a o dva roky později oznámil, že Wunderlist bude časem zcela nahrazen aplikací To-Do. Tu mohli uživatelé macOS dosud používat pouze prostřednictvím webového rozhrazní, Microsoft se ale nyní rozhodl ji na počítačích Applu nabídnout také v nativní verzi.

To-Do není příliš vzdálené současné podobě Připomínek od Applu, ačkoliv poskytuje propracovanější organizaci. Hlavní částí aplikace je záložka My Day (Můj den) se seznamem jednorázových i opakujících se úkolů, k nimž lze připojovat poznámky a soubory. Druhou hlavní sekcí jsou pak vlastní seznamy, jež lze rozlišit barvami a ikonkami a sdílet s kýmkoliv dalším. To-Do pro iOS je dostupná už poměrně dlouho a na App Storu patří k nejoblíbenějším v kategorii produktivity.

Pro Microsoft je typické svoje produkty nabízet na mnoha platformách a poměrně dlouho ve svých krocích následuje přístup Applu. macOS má oproti Windowsu stále minimální podíl na trhu, avšak stabilně roste a Apple postupným sbližováním obou své mobilní a desktopové platformy určitě nemá v plánu jednu z nich opustit. Pro Microsoft se tedy jedná o zajímavou součást trhu a v posledních měsících to prokazuje zvyšující se nabídkou vlastních produktů pro počítače Applu.

Satya Nadella, CEO Microsoftu (Foto: Microsoft)

Neustále se zlepšuje kdysi poměrně mizerná podpora Office programů na platformách Applu – minulý měsíc například do Excelu pro iOS přibyla možnost skenovat tabulky a kompletní nabídka Office aplikací je dostupná přímo v Mac App Storu. Microsoft se ale pouští i do odvážnějších a pro mnohé překvapivých přesunů mezi platformami. Nedávno se na macOS objevila první zkušební verze prohlížeče Edge i přesto, že nedlouho předtím byl ohlášen konec jeho samostatného vývoje ve prospěch prohlížeče založeného na Chromiu.

Microsoft letos dokonce představil Defender Advanced Threat Protection, zjednodušeně řečeno antivirový a antimalwarový program ve verzi pro macOS. Inherentně vyšší bezpečnost macOS oproti Windowsu je spíše mýtem nebo nanejvýš velkým zjednodušením reality a obzvláště to platí pro počítače používané ve firemní sféře, na kterou Defender pro Mac cílí. Obě firmy navíc na platformě té druhé nabízejí produkty, které si přímo konkurují. Mac App Store nabízí cloudového klienta OneDrive a Microsoft Store zase obsahuje iCloud.

Komentáře