Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Netflix chystá na iOS hru s tématikou Stranger Things. Bude kombinovat prvky z Pokémon GO
Foto: Netflix

S očekávaným příchodem třetí série oblíbeného seriálu Stranger Things, za kterým stojí jednička na poli televizních streamovacích služeb Netflix, se začíná objevovat řada zpráv, jež tento humbuk jen podporují. Ať už jde například o speciální obrácenou stavebnici LEGO nebo kolekci oblečení od H&M, o které informoval i sesterský magazín CzechCrunch. A nyní přilévá olej do ohně i samotný Netflix.

Ten v průběhu herního veletrhu E3, který se koná v kalifornském Los Angeles, oznámil, že spolu s finským vývojářským studiem Next Games (v jehož řadách mimo jiné působí bývalí designéři ze známých herních firem jako Rovio nebo Supercell) chystají novou mobilní hru s touto tématikou.

Konkrétně má jít o specifický formát RPG založený na řešení různých logických úkolů, přičemž atmosférou bude hra zasazena do ikonického prostředí fiktivního světa Upside Down, ve němž se Stanger Things prakticky odehrává.

Úvodní cover k chystané hře (Foto: Next Games)

Co je ale zajímavější, je propojení celého konceptu s Google Maps, díky čemuž by titul kombinoval geolokační prvky známé například z fenoménu Pokémon GO. Hráči by tak prožívali tato dobrodružství spolu v částečně reálném prostředí.

„Jsme velcí fanoušci Stranger Things a jsme nadšeni z toho, že můžeme spolupracovat přímo s Netflixem na přenesení naší vize do formátu mobilní hry. Hlavní důraz bude kladen na doručení intenzivních herních prvků včetně aspektů přátelství a dobrodružství,“ dodává k tomuto plánu CEO Next Games Teemu Huuhtanen.

Novinka by se měla být k dispozici v průběhu příštího roku, a to jak na iOS (teoreticky i iPadOS), tak na Android.

Třetí sezóna Stranger Things přijde 4. července.

Komentáře