Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podívejte se na několik tipů, jak používat iPhone a Portrétní režim pro focení netradičních profilů
Foto: Jonathan Morrison / YouTube

Apple čas od času na svůj YouTube nahodí video, které přibližuje fotografického schopnosti nových iPhonů, a to zpravidla v rámci série/kampaně Shot on iPhone. Nově zveřejnil zajímavý vhled do práce oceňovaného fotožurnalisty Christophera Andersona, který je známý tím, jak neortodoxně si vyhrává s portrétními fotkami.

Byť iPhone není jeho primárním pracovním nástrojem, v tříminutovém videu ukazuje, že i s ním a dostupným Portrétním režimem, který prakticky zvýrazní objekt (obličej) v popředí a rozmaže pozadí, je možné dělat vskutku zajímavé a netradiční profilové fotky. Je však důležité kreativně pracovat s okolním prostředím.

Video je pořízené vertikálně a je určené pro sledování na iPhonu.

Anderson v oficiálním spotu Apple nepřímo motivuje mobilní fotografy k tomu, aby chytře pracovali s okolním světlem a stíny. Pokud se na dané lokalitě vyskytuje sluneční odlesk nebo je část zdi zahalena do stínu, je vhodné ji využít a vymáčknout z dané scenérie maximum. Portrétní režim iPhonu XS si s tím dokáže poradit. Případně je možné fotku po vyfocení manuálně zeditovat.

Velkou roli hrají v jeho „návodu“ také doplňkové předměty, které využívá. Nejde však o žádné profesionální nástroje za desítky tisíc, ale naopak jednoduché věci jako kosmetické zrcátko, klíče nebo PET lahev. Na videu je pak krásně vidět, jak se dají tyto objekty kreativně využít.

Co se týče dalších videí ze série Shot on iPhone, zajímavým počinem je také video pod názvem Don’t mess with Mother, které vyobrazuje sílu přírody.

Komentáře