Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Připomeňte si včerejší keynote z oficiálního záznamu, produktových videí a fotek
Tim Cook a Mac Pro (Foto: Apple)

Od úvodní prezentace Applu v rámci vývojářské konference WWDC uběhlo necelých čtyřiadvacet hodin a fanoušci stále vstřebávají množství novinek, které na ní Tim Cook a jeho kolegové představili. A že šlo o skutečně výživnou keynote, jež se odehrála v prostorách kalifornského San Jose McEnery Convention Center za přítomnosti plného sálu vývojářů, novinářů a technologických blogerů, si můžete připomenout hned z několika obsahových kanálů.

Na úvod se hodí zmínit, že o veškerých novinkách jsme vás v průběhu včerejšího večera (a dnešního rána) informovali přímo na AppleCrunch. Objevily se nejen články na téma nového macOS Catalina nebo zbrusu nového iPadOS, ale také texty pojednávající o watchOS 6, tvOS 13 a samozřejmě i iOS 13. Pokud však preferujete vizuální formu, Apple oficiálně vypustil celý záznam této show včetně oficiálních produktových videí.

Oficiální záznam včerejšího přímého přenosu

V případě, že jste včerejší keynote nestihli (nebo jste ji záměrně vynechali), můžete se ji nyní pustit i ze záznamu. Ten má přibližně 140 minut a je k dispozici přímo na oficiálním webu Applu.

Produktová videa

Součástí celé akce byla pochopitelně i produktová videa. I když Apple vydal několik aktualizací svých operačních systémů, audiovizuálního zpracování se dočkal pouze iOS 13, respektive jeho Dark Mode (jedna z hlavních novinek). Nový iOS mimo jiné nabídne i přepracované nativní aplikace, vylepšené možnosti ve Zprávách, novou softwarovou klávesnici a další. Oficiálně bude dostupný – stejně jako macOS Catalina, watchOS 6 a iPadOS – letos na podzim.

Spolu s tímto videem Apple zveřejnil také zábavný spot s tématikou Memoji a ukázku, jak funguje Voice Control na macOS a iOS. Co se týče Macu Pro, který se včera také dočkal oficiálního představení, nemůže chybět pětiminutová záležitost s komentářem designéra Jonyho Ivea o tom, jak „struhadlo“ a externí monitor Pro Display XDR vznikalo.

Produkční tým Applu na YouTube pustil i originální úvodní video pod názvem Goodnight Developers, které slouží jako „pocta“ vývojářům za jejich vytrvalou práci.

Fotky z akce

Pokud by vás zajímaly i fotky z celé události, která je právem považována za nejlepší keynote na WWDC za posledních několik let, můžete se na vybrané z nich podívat níže.

Foto: Apple

Komentáře