Inzerce      O nás     CzechCrunch  
První dva trailery na seriály pro Apple TV+ ukazují sci-fi od tvůrce Star Treku a komedii ze světa herních vývojářů
Seriál For All Mankind představí alternativní dějiny závodů v dobývání vesmíru

Streamovací služba Apple TV+ má být spuštěna ke konci tohoto roku, prozatím se však zdá, že Apple nevynakládá příliš mnoho úsilí na marketing nové značky. Největší událostí je stále původní představení na prezentaci na konci března, kde se objevilo několik hvězd jako Steven Spielberg, Reese Whitherspoon, Jennifer Aniston, J. J. Abrams a Oprah. Tehdy se ale potenciální diváci dočkali pouze slovních popisů premis několika pořadů a jediného teaseru na celou službu poskládaného z několikavteřinových ukázek z mnoha různých pořadů.

Z hlediska rozsahu uvádění novinek spojených s Apple TV+ Apple zaujímá poměrně minimalistickou strategii oproti například Netflixu, který se novou řadu seriálu Stranger Things snaží promovat co nejvíce způsoby. Apple zatím zveřejnil pouze dva plnohodnotné trailery, což bylo v obou případech spojeno s nějakou významnou událostí v technologickém světě. Na nedávné úvodní prezentaci WWDC představil upoutávku na seriál For All Mankind.

Název seriálu je odkazem na stejnojmenný dokument o prvních letech na Měsíc a jeho premisa je velmi ambiciózní, jak lze očekávat od producenta a scenáristy fenoménů Battlestar Galactica a Star Trek. Prezentuje alternativní historii světa, ve kterém na Měsíci jako první nepřistáli Američané, ale Rusové. Představitel hlavního hrdiny kosmonauta pokračujícího programu Apollo Joel Kinnaman je známý ze seriálu Zločin Domek z karet a objevil se i v hlavních rolích filmů Robocop a Sebevražedný oddíl.

Trailer druhého seriálu Mythic Quest na největší herní konferenci E3 představil Rob McElhenney, jeden z tvůrců a herců z populárního komediálního seriálu It’s Always Sunny in Philadelphia. Komediální seriál ze světa vývojářů nejúspěšnější MMORPG hry v dějinách McElhenney vytvořil spolu s dalšími tvůrci It’s Always Sunny a zahrál si v něm také hlavní roli. Díky svému tématu i zpracování dává Mythic Quest vzpomenout na úspěšné Silicon Valley od HBO s tím rozdílem, že hlavní hrdina není sociálně nešikovný, ale naopak až příliš sebevědomý, ba narcistní. Seriál Mythic Quest vznikl ve spolupráci s Ubisoftem a je zajímavé, že při představení byla exkluzivní dostupnost na Apple TV+ zmíněna jen jakoby mimochodem.

Upoutávka na For All Mankind je velmi úspěšná s více než 12 miliony shlédnutí na YouTube. Mythic Quest se ale na oficiálních kanálech Ubisoftu ani Apple TV zatím neobjevil a verze před několika dny nahrané na jiných kanálech mají několik desítek tisíc shlédnutí. Ani jeden ze dvou trailerů Apple na svém webu vůbec nezmiňuje a informace o dalších nových projektech (jako například o velkolepém dokumentu o dinosaurech od režiséra Iron Mana) pocházejí většinou z neoficiálních zdrojů.

Zatím je nejspíš stále příliš brzy na odhadování marketingových strategií pro Apple TV+, ale je zajímavé sledovat, jak jsou nové seriály prezentovány, obzvlášť z důvodů, že se jedná o zcela originální projekty nevycházející z předchozích úspěšných frančíz a jsou pouze spojeny se značkou Applu, pro který se také jedná o zcela nový projekt. Po představení jsme se pokusili analyzovat, jaký společenský status by Apple TV+ mohla mít a co pro Apple znamená nová platforma pro prezentování svých hodnot.

Komentáře