Inzerce      O nás     CzechCrunch  
První veřejné beta verze iOS 13 a iPadOS jsou venku. Zjistěte, jak si je můžete nainstalovat

Apple během včerejšího dne oficiálně vypustil první beta verze nových operačních systémů iOS 13 a iPadOS mezi běžnou veřejnost. Uživatelé tak nemusí být vedeni jako vývojáři, pro které jsou tyto novinky dostupné již několik týdnů, ale stačí jim pouze registrace ve speciálním testovacím programu.

Pokud si i vy chcete vyzkoušet iOS 13 a iPadOS, stačí se zaregistrovat na Apple Beta Software Program (případně se přihlásit v případě, že jste již registrovaní) a následovat jednotlivé kroky k instalaci a stažení profilu pro testování těchto novinek na svých zařízeních

K tomu, abyste iOS 13 nebo iPadOS mohli přednostně testovat, musíte mít minimálně iPhone SE (a novější), respektive iPad Air 2 a novější. Důrazně se však doporučuje, abyste provedli zálohu. Ať už přes iTunes, nebo iCloud. Vzhledem k tomu, že jde o beta verze, jsou poměrně nestabilní a mohou obsahovat různé bugy.

Nejlepším možným scénářem je pak instalace na druhé zařízení, ne vaše hlavní.

Co iOS 13 a iPadOS nabízí?

Jak už jsme vám detailně popsali v předchozích článcích, iOS 13 a iPadOS (který se od iOS odštěpil s cílem nabídnout uživatelům iPadů „počítačovější“ zážitky) toho skrývají celou řadu. Tím hlavním je takzvaný Dark Mode, díky němuž si můžete celé prostředí vašeho zařízení nasadit do tmavého režimu.

Zajímavými prvky je však i nová klávesnice na způsob SwiftKey, přepracované Připomínky, alternativa ke Street View u nativních Map, možnost sdíleného poslouchání přes AirPody, potažmo Powerbeatsy Pro, nové nástroje pro úpravu fotek a tlačítko Sign in with Apple. iPadOS pak nabízí prakticky to stejné, jen třeba disponuje novými widgety na hlavní ploše a rychlejším multitaskingem.

Plnohodnotné verze pak dorazí během podzimu. Debut plánují i macOS Catalina (kterou lze také testovat v rámci veřejné beta verze) a watchOS 6.

Komentáře