Inzerce      O nás     CzechCrunch  
V Mapách na iOS 13 nově budete moci sdílet předpokládaný čas příjezdu se svými kontakty

Nativní aplikace Mapy na iOS 13 prošla poměrně velkou změnou, když byla doplněna o zajímavě zpracované 3D zázemí podobné Street View, které je nazýváno jako Look Around. Nejde však o jedinou vychytávku. S iOS 13 budete nově moci používat i funkci pro odeslání předpokládaného času příjezdu.

Ve své podstatě jde o velmi užitečný doplněk. Jakmile totiž uvnitř aplikace Mapy, která musí být nastavena v módu pro navigování, vysunete prsten spodní bílé okno a kliknete na možnost Share ETA (volně přeloženo jako Sdílet předpokládaný čas příjezdu), můžete si vybrat osoby, které by o vaší trase měli vědět.

Těm pak následně budou chodit notifikace o tom, za jakou přibližnou dobu dorazíte na místo určení. Druhá strana navíc bude schopna sledovat cestu i přímo z Map, přičemž se jí bude odhadovaný čas průběžně aktualizovat o případné průtahy (například v koloně nebo jiné formy zpoždění).

Užitečná je i automatizace, pokud chcete pravidelně informovat například partnera o tom, kdy dorazíte domů z práce. Každý den tak bude dostávat notifikace v čas, kdy vyjedete, a během vaší cesty. Existuje však nespočet vhodných využití pro tuto funkčnost.

Byť je Share ETA výsadou iOS 13, svým způsobem bude fungovat i na starších verzích iOS a dokonce i na Androidu. Namísto notifikací však druhé straně budou chodit textové zprávy se stejnými informace.

Komentáře