Inzerce      O nás     CzechCrunch  
V Mapách na iOS 13 nově budete moci sdílet předpokládaný čas příjezdu se svými kontakty
Apple letos představil vlastní verzi Street View nazvanou Look Around

Nativní aplikace Mapy na iOS 13 prošla poměrně velkou změnou, když byla doplněna o zajímavě zpracované 3D zázemí podobné Street View, které je nazýváno jako Look Around. Nejde však o jedinou vychytávku. S iOS 13 budete nově moci používat i funkci pro odeslání předpokládaného času příjezdu.

Ve své podstatě jde o velmi užitečný doplněk. Jakmile totiž uvnitř aplikace Mapy, která musí být nastavena v módu pro navigování, vysunete prsten spodní bílé okno a kliknete na možnost Share ETA (volně přeloženo jako Sdílet předpokládaný čas příjezdu), můžete si vybrat osoby, které by o vaší trase měli vědět.

Těm pak následně budou chodit notifikace o tom, za jakou přibližnou dobu dorazíte na místo určení. Druhá strana navíc bude schopna sledovat cestu i přímo z Map, přičemž se jí bude odhadovaný čas průběžně aktualizovat o případné průtahy (například v koloně nebo jiné formy zpoždění).

Užitečná je i automatizace, pokud chcete pravidelně informovat například partnera o tom, kdy dorazíte domů z práce. Každý den tak bude dostávat notifikace v čas, kdy vyjedete, a během vaší cesty. Existuje však nespočet vhodných využití pro tuto funkčnost.

Byť je Share ETA výsadou iOS 13, svým způsobem bude fungovat i na starších verzích iOS a dokonce i na Androidu. Namísto notifikací však druhé straně budou chodit textové zprávy se stejnými informace.

Komentáře