Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Pomocí rozšířené reality od Applu můžete zjistit, jak vám bude nový Mac Pro sedět v kanceláři

Jakmile Apple v pondělí představil nový Mac Pro, právoplatně vzbudil širokou vlnu zájmu. Logicky se začalo debatovat o jeho ceně, která začíná na 6 tisících dolarech a může se – dle odhadů – vyšplhat až na neuvěřitelných 35 tisíc (cca 800 tisíc korun), a to díky tomu, že nabízí možnost výrazných konfigurací v čele s 28jádrovým procesorem nebo až 1,5TB pamětí RAM.

Vedle cenovky se samozřejmě hojně skloňuje i jeho designové provedení, které díky vyrytým hliníkovým otvorům na přední a zadní straně zařízení částečně připomínají běžné kuchyňské struhadlo. Potenciální zájemci tak mohou chtít vidět, jak vlastně inovovaný Mac Pro může vypadat ve skutečnosti. Vzhledem k tomu, že dorazí až někdy na podzim, budou si muset počkat, nebo využít rozšířenou realitu.

Několik dalších pohledů na nový Mac Pro (Foto: Apple)

Apple na své webové sekci pro Mac Pro spustil novou funkci pro iPhone a iPad, na základě které je možné si virtuální Mac Pro navrhnout do místnosti, kde by se v případě vlastnictví vyskytoval, a zjistit, zdali tam sedí. Byť se to může zdát jako malichernost, pokud nějaká věc stojí i vyšší stovky tisíc korun, rozhodně není od věci ji uzpůsobit ideální prostor v domácnosti nebo kanceláři.

Pro spuštění této funkce pak stačí kliknout na tlačítko See Mac Pro in AR, pár vteřin počkat na načtení a zvolit možnost AR v horní liště tohoto rozhraní, díky čemuž se zařízení objeví ve skutečném světě s možností jej jakkoliv otáčet nebo zvětšovat či zmenšovat.

Co se týče samotného Macu Pro, základem je osmijádrový procesor Intel Xeon, 32GB RAM a grafická karta Radeon Pro 580X, samozřejmostí je i 256GB SSD disk. To vše začíná na ceně 5 999 dolarů, respektive lehce přes 137 tisíc korun. Jak už bylo naznačeno výše, jde o modulární provedení, tudíž uživatelé mohou kdykoliv přidávat různé komponenty a přizpůsobovat si výkon Macu podle svého.

Spolu s Macem Pro odhalil Apple v průběhu pondělní keynote i high-endový Pro Display HDR, který se bude prodávat za ohromných 4 999 dolarů, tedy necelých 115 tisíc korun, a v ceně není ani speciální Pro stojánek, který bude možné pořídit zvlášť za cenu 999 dolarů, respektive 22 890 korun. Na trh dorazí stejně jako Mac Pro na podzim letošního roku.

Komentáře