Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Amazon chystá konkurenci pro HomePod a Google Home Max. Do boje jde i proti AirPodům
Amazon Echo (Foto: Amazon)

Chytré reproduktory se stávají čím dál běžnější součástí domácností. Lítý boj na tomto poli svádí Google se svými reproduktory s Google Assistantem, Amazon se svou řadou Echo s asistentkou Alexou a v neposlední řadě také Apple, který do boje posílá svůj HomePod se Siri. Mezitímco Applu chybí produkt v kategorii levnějších reproduktorů, Amazonu naopak dosud postrádá „high-end“ zařízení, které by se mohlo stavět přímo proti HomePodu či Google Home Max. To se má ale již brzy změnit.

Amazon zatím dobývá svět chytrých reproduktorů primárně se svými menšími a levnějšími reproduktory Amazon Echo a Echo Dot. Firma ale údajně na příští rok chystá nový produkt, který bude stavět na špičkovém zvuku a potěšit by měl i náročnější hudební posluchače. Informace o chystané novince přinesl ceněný insider Mark Gurman z agentury Bloomberg.

Amazon Echo Dot (Foto: Amazon)

Aktuální prototyp cylindrického reproduktoru je údajně větší a širší než současné Echo, aby mohl pojmout dodatečné komponenty hudební soustavy včetně čtyř výškových reproduktorů. Amazon totiž údajně cítí, že ztrácí svůj tržní podíl na úkor prémiových produktů, které za vyšší cenu nabízejí lepší zvuk. Firma provozující největší americký e-shop v této kategorii totiž doposud nemá žádného zástupce. Jistá ochota lidí připlatit si za hudební zážitek přitom existuje, z čehož namísto Amazonu profitují především Apple, Google a Sonos.

Amazon přitom zatím ukazuje, že chytré reproduktory prodávat umí. Echo, které přišlo na trh v roce 2015, má na americkém trhu letos dosáhnout 63% podílu. Google přitom nyní drží podíl 31 %. Applu se zatím s HomePodem nedaří tak, jak si firma představovala. Reproduktor byl tedy nedávno zlevněn, ale je pravděpodobné, že konkurovat cenově dostupným reproduktorům od Googlu a Amazonu stejně nemůže.

Nyní HomePodu hrozí, že mu Amazon zatopí i u movitějších zákazníků s touhou po kvalitním zvukovém řešení. Reproduktory Amazon Echo navíc nativně podporují Apple Music, takže se může stát atraktivní volbou i právě pro uživatele zařízení od Applu a posluchače hudební služby firmy.

Prémiový chytrý reproduktor navíc není jediným chystaným produktem, kterým se Amazon postaví přímo proti Applu. Firma nejbohatšího muže planety Jeffa Bezose údajně chystá také vlastní alternativu k AirPods – plně bezdrátová sluchátka s podporou hlasové asistentky Alexy.

Komentáře