Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Aplikace Slidepad kombinuje Slide Over z iPadu pro pohodlnější multitasking na macOS

Jestliže využíváte Mac jako svůj primární pracovní nástroj, dost možná pracujete v módu otevřených dvou oken přes celou obrazovku, které skryjí dock i horní lištu. Zkrátka minimum rozptylujících prvků. Někdy se ale hodí si na pár vteřin otevřít další aplikaci, díky níž odbavíte své to-do, zprávu nebo zkontrolujete příchozí poštu.

Byť na macOS existují způsoby, jak se rychle dostat na další plochy, kde můžete mít otevřených několik aplikací, situace, kdy prakticky „vypnete“ vaši práci tímto přesunem, může být kritická pro efektivitu. Jedním z ideálních způsobů je snadné vysunutí okna přímo do popředí vaší hlavní pracovní plochy. Podobně jako funkce Slide Over na iPadu.

Na to se zaměřuje vývojář Potter Dai se svou aplikací Slidepad, díky níž si budete moci přímo na hlavní ploše (respektive tam, kde máte například otevřená dvě okna a multitaskujete) vysunout z boční strany menší okno s vertikálním „dockem“ aplikací, které zrovna chcete.

Svou podstatou se částečně inspiruje aplikací Station, jež funguje na podobné bázi, nicméně se chová spíše jako pracovní platforma a ne jako doplněk. Slidepad na to jde jinak a uživatelům chce nabízet rychlý přístup, aniž by museli přecházet na jiné plochy a kompletně odbočovat od své práce. Nehledě na to, že si tam mohou umísťovat i například záložky ze Safari, tedy ne nutně jen aplikace.

Dark Mode i notifikace

Slidepad mimo jiné nabízí i několik dodatečných funkčních prvků, které celkovou interakci zpříjemní. Vedle toho, že přichází s tmavým režimem a notifikacemi upozorňujícími na nové události, podporuje také drag & drop, možnost picture-in-picture nebo výčet nedávno použitých aplikací pro rychlejší volbu.

Cenově pak Slidepad vychází na 10 dolarů, přičemž je možné si nástroj během prvních 30 dní vyzkoušet zdarma.

Komentáře