Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple chystá nové kanceláře. Ve Vancouveru se nastěhuje do futuristické skleněné lucerny
Zdroj: OSO Design + Westbank Projects Corp.

Apple byl vždy firmou se silným důrazem na design. Tento fakt se odráží i v tom, v jakých kancelářích společnost působí, přičemž zářným příkladem je i hlavní kampus s názvem Apple Park. Sídlo v kalifornském Cupertinu je jednou z nejhodnotnějších nemovitostí na světě a hodnota komplexu překračuje 4 miliardy dolarů. Velice pěkné kanceláře ale bude Apple podle agentury Bloomberg mít i v západokanadské metropoli Vancouver.

Apple dle zprávy Bloombergu chystá otevřít kanceláře v chystané administrativní budově na vancouverské ulici West Georgia 400, kde již nyní rychle roste nová „futuristická věž“. Ve 24patrovém mrakodrapu bude sídlit řade světoznámých firem jako Deloitte nebo firma IWG, která v budově buduje nový coworking. Apple má být jedním z význačných nájemníků, který si pro sebe uzme přibližně 2 patra z celé budovy.

Zdroj: OSO Design + Westbank Projects Corp.

Supermoderně vyhlížející věž je údajně inspirována japonskými papírovými lucernami a jedná se o „rotující“ kolos sestavený z velkých skleněných kvádrů. Budova má být dostavěna již na jaře roku 2020 a celý komplex bude mít užitnou plochu neuvěřitelných 34 000 metrů čtverečních. Zhruba dvě třetiny budovy zabere již zmíněná kanadská pobočka Deloitte a sdílené kanceláře „Spaces“ společnosti IWG.

Zdroj: OSO Design + Westbank Projects Corp.

Vypadá to, že oblast Vancouveru, do které se Apple chystá, se bude byznysmany význačných firem jen hemžit. Kromě chystané skleněné lucerny se naproti přes ulici chystá také obří budova Amazonu, která vzniká přestavbou bývalé poštovní budovy připomínající bunkr. Její užitná plocha bude ještě o šestinu větší, než u budovy, do které se chystá Apple.

Zdroj: OSO Design + Westbank Projects Corp.

Komentáře