Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Maps v oblíbeném anonymním vyhledávači DuckDuckGo nově podporují Dark Mode

Od začátku roku využívá DuckDuckGo, alternativní vyhledávač, který klade důraz na soukromí uživatelů a ostře se vymezuje proti sledovacím praktikám Googlu, mapové podklady od Applu jakožto součást frameworku MapKit. Pokud tedy chcete hledat konkrétní místo nebo podnik, v DuckDuckGo se vám vždy zobrazí výsledky na známém mapovém rozhraní od cupertinské společnosti, jež se postupem času stává čím dál přesnější a spolehlivější.

Na základě této integrace DuckDuckGo nyní přítomnost Apple Maps uvnitř svého vyhledávače znatelně vylepšuje a novinky se odrazí v několik různých oblastech. Tou první, dost možná nejzásadnější, je příchod tmavého režimu (známého jako Dark Mode), který si svou cestu nachází i na iOS 13 a iPadOS.

Jakmile tedy budete používat vyhledávač s aktivním tmavým režimem, automaticky se tak budou zobrazovat i mapy. Byť se jedná o relativní drobnost, během nočního surfování a hledání může být velmi užitečná, co se týče menší námahy na oči. Rozhraní vypadá stejně jak na mobilních zařízeních, tak na desktopu.

Spolu s tím přichází i pár funkčních změn, které pozitivně ovlivní zážitky z používání. Jde o chytré zobrazování podniků (destinací) v oblasti, ve které se mapová výseč nachází, díky čemuž nebudete vystavování například vyhledávání kaváren po celé republice, ale zkrátka jen tam, kde je to pro vás relevantní (kde se nacházíte na mapě).

S tímto prvkem se pak pojí možnost vyhledávat vámi požadované podniky tím, že budete interagovat s mapou, díky čemuž se vám budou automaticky objevovat restaurace v různých oblastech. „Třešničkou na dortu“ je pak dedikovaná záložka pro mapy ve vyhledávači, čímž odpadá nutnost hledat lokality klasicky přes vyhledávací pole.

DuckDuckGo uživatele navíc ujišťuje, že všechny tyto prvky, které do Apple Maps integroval, nijak negativně neovlivní soukromí a bezpečnost uživatelů včetně uchovávání vyhledávaných dat, IP adres a podobně. S tímto přístupem se tak ideálně doplňuje s Applem, pro kterého je aspekt bezpečnosti uživatelů naprosto klíčový a čím dál častěji to dokazuje.

Komentáře