Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple oživuje svou kultovní iOS hru Texas Hold’em z roku 2008. Slaví tím 10 let App Storu

Pokud si pamatujete začátky App Storu, který byl oficiálně spuštěn v roce 2008, patrně víte, že hned ze startu nenabízel tak širokou škálu aplikací a her jako dnes. Tehdy šlo o přibližně 500 počinů a bylo mnohem jednodušší z nich vybírat vlajkové tituly, které vynikaly svou funkčností a uživatelským rozhraním, potažmo herními mechanismy.

Mezi ně patřila i karetní hra Texas Hold’em z vývojářských dílen Applu, ve které – jak název napovídá – jste se účastnili pokerového klání v jedné ze světově nejoblíbenějších variant s dvěma kartami v ruce a pěti na stole. Byť šlo o poměrně oblíbený titul, Apple ji během stejného roku, co vyšla na App Store, přestal aktualizovat a dlouhou dobu se zdálo, že už ji nikdy neobnoví.

To se však nyní mění. Cupertinská společnost zcela nečekaně kultovní Texas Hold’em, který vůbec poprvé debutoval na iPodu v roce 2006, aktualizovala a jako důvod uvedla oslavu „10letého výročí App Storu“ (i když oficiálně toto výročí proběhlo minulý rok; 2008–2018). Máte-li tedy tuto pokerovou variaci v oblibě, můžete zdarma stahovat její novou podobu pro iOS (iPadOS).

Co je nového?

Aktualizovaná verze jablečného pokeru přináší celou řadu novinek. Dost možná tou největší je multiplayerová podpora skrze Wi-Fi, v rámci které můžete hrát online až s osmi kamarády. Na první pohled zaujme také přepracované grafické rozhraní, které nabízí více prvků o vysokém rozlišením.

Co se pak týče jednotlivých funkčních doplňků, Texas Hold’em přichází s deseti novými lokalitami včetně Paříže, Macau a samozřejmě Las Vegas, specifickými znaky pro bluffování, in-game platformou pro tipy, statistiky a hodnocení hráče a možností přetáčet pohled hry (first-person a top-down).

Texas Hold’em zabírá kapacitu okolo 1,5 GB, což na karetní hru není zrovna málo, a vyžaduje minimálně iOS 12.

Komentáře