Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple s BBC natáčí seriál s představitelkou profesorky Umbridgeové z Harryho Pottera
Foto: HD Clips / YouTube

Prozatím je stále tak trochu tajemstvím, jak vysoko bude Apple mířit se svou streamovací službou Apple TV+ a zda někdy vážněji zatopí dvojici Netflix a HBO. Faktem ale je, že firma rozhodně má prostředky a vliv na to, aby mohla produkovat špičkový obsah s hvězdným obsazením, což dokazuje i zpráva o chystaném sci-fi seriálu See, který má mít podobný rozpočet jako poslední Hra o trůny. Apple navíc chystá i další zajímavé projekty – s BBC bude točit komedii s Imeldou Staunton v hlavní roli.

Zajímavá je už samotná zpráva o koprodukční spolupráci BBC a Applu. Možná ještě zajímavější ale je, že ve filmu zazáří Imelda Staunton, známá herečka, která se proslavila především svou rolí zlé profesorky Dolores Umridgeové v Harrym Potterovi, nebo rolí v britském komediálním seriálu Up the Garden Path. Ve filmu si s ní navíc zahrají také Darren Boyd či Phil Davis.

Scénář k chystanému seriálu napsal bývalý stand-upový komik Andy Wolton a show zatím nese pracovní název „Alabama“. Komediální série je režírována Jimem O’Hanlonem a producentem je Chris Sussman, šéf komediálního obsahu v BBC Studios. „Alabama“ má mít osm dílů a diváci by již příští rok měli mít možnost seriál sledovat v rámci služby Apple TV+, jejíž spuštění Apple chystá.

Foto: Apple

Streamovací služba Apple TV+ má být spuštěna již na podzim, a to hned ve více než 100 zemích světa. Apple chce uživatele na svou službu nalákat primárně exkluzivním obsahem. Filmů a seriálu tedy má být méně, než je k dispozici na konkurenčních platformách, ale obsah má konkurovat kvalitou. Firma údajně financuje přípravu již šestice originálních snímků s oscarovými ambicemi. Společnost má navíc v záloze již celou řadu holywoodských hvězd, které mají pozornost lidí přitáhnout. Mezi nimi jsou Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Steve Carell nebo třeba režisér Steven Spielberg.

Diváci si budou moci televizní obsah pouštět prostřednictvím aplikace Apple TV na svých iPhonech, iPadech, iPodech touch, na Macu a rovněž skrze oblíbený set-top box Apple TV.

Komentáře