Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vzpomíná na Apollo 11 trailerem na svůj chystaný vesmírný seriál For All Mankind

Dnes slavíme 50 let od startu amerického pilotovaného letu Apollo 11, během něhož 20. července 1969 stanul člověk poprvé na povrchu Měsíce. Jednalo se o skutečně zásadní zlom v oblasti dobývání vesmíru a trojice astronautů, mezi nimiž byl velitel Neil Armstrong, pilot lunárního modulu Edwin „Buzz“ Aldrin a pilot velitelského modulu Michael Collins, se díky misi stali věčnými hrdiny kosmonautiky. Hold celému Apollu 11 nyní vzdává i Apple, který zveřejnil nové video lákající na připravovaný televizní seriál For All Mankind. Ten líčí alternativní historii přistání na měsíci.

Apple video zveřejnil na youtubovém kanálu „Apple TV“ a klip obsahuje komentář režiséra Ronalda D. Moora a dalších, kteří na televizním seriálu pracovali. Seriál For All Mankind s Joelem Kinnamanem v hlavní roli má být jedním z velkých taháků chystané streamovací služby Apple TV+, v rámci které se Apple chce soustředit na produkci kvalitního exkluzivního obsahu a konkurovat tak Netflixu či HBO, oproti kterým bude z ohledu šíře nabídky značně pozadu.

Seriál líčí alternativní historii přistání na měsíce, ve které Sovětský svaz boj o prvního člověka na Měsíci vyhraje a kosmický závod tedy hned tak neskončí. Spojené státy se totiž v důsledku neúspěchu rozhodnout přistát na Marsu a Saturnu.

Režisér Ronald D. Moore serveru Inverse prozradil, že Apollo 11 bylo projektem, díky kterému se Moore začal zajímat o sci-fi. Pro spolupráci s Applem se režisér rozhodl na základě svého vztahu se Zackem Van Amburgem, který dříve seděl ve vedení Sony a nyní se podílí na vedení chystané streamovací služby Apple TV+. A jak se zrodil nápad na to, vylíčit přistání na měsíci formou líčení alternativní historie?

„Zackovi jsem řekl, že více vzrušující mi přijde vesmírný program, o kterém si myslím, že nám byl slíben, ale nikdy jsme jej nedostali. A takhle se myšlenka na líčení alternativní historie zrodila. Proto je to s Applem, vyšlo to z osobního vztahu,“ líčil Moore.

Neil Armstrong na Měsíci (Foto: trialsanderrors / Flickr)

Z různých rozhovorů, které se v souvislosti s chystaným seriálem odehrály, vzešly i další zajímavé informace. Například to, že na obrazovkách diváci uvidí tak trochu jiné logo NASA. Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku totiž umožňuje využití svého loga jen v mediální produkci, která historii vesmírného programu líčí podle skutečnosti. Tvůrci dramatické televizní show For All Mankind jej tedy využít nemohli.

Ačkoli streamovací služba Apple TV+ ještě nebyla spuštěna a svého debutu se tedy logicky nedočkal ani chystaný seriál, tvůrci se prý již připravují na natáčení druhé série. Tým pracuje na scénáři a pokud se Apple rozhodne v seriálu pokračovat, režisér chce být na natáčení připraven. Moore to řekl v rozhovoru pro Syfy.

Streamovací služba Apple TV+ má být spuštěna již na podzim, a to hned ve více než 100 zemích světa. Diváci si budou moci televizní obsah pouštět prostřednictvím aplikace Apple TV na svých iPhonech, iPadech, iPodech touch, na Macu a rovněž na Apple TV.

Komentáře