Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vzpomíná na Apollo 11 trailerem na svůj chystaný vesmírný seriál For All Mankind
Seriál For All Mankind představí alternativní dějiny závodů v dobývání vesmíru

Dnes slavíme 50 let od startu amerického pilotovaného letu Apollo 11, během něhož 20. července 1969 stanul člověk poprvé na povrchu Měsíce. Jednalo se o skutečně zásadní zlom v oblasti dobývání vesmíru a trojice astronautů, mezi nimiž byl velitel Neil Armstrong, pilot lunárního modulu Edwin „Buzz“ Aldrin a pilot velitelského modulu Michael Collins, se díky misi stali věčnými hrdiny kosmonautiky. Hold celému Apollu 11 nyní vzdává i Apple, který zveřejnil nové video lákající na připravovaný televizní seriál For All Mankind. Ten líčí alternativní historii přistání na měsíci.

Apple video zveřejnil na youtubovém kanálu „Apple TV“ a klip obsahuje komentář režiséra Ronalda D. Moora a dalších, kteří na televizním seriálu pracovali. Seriál For All Mankind s Joelem Kinnamanem v hlavní roli má být jedním z velkých taháků chystané streamovací služby Apple TV+, v rámci které se Apple chce soustředit na produkci kvalitního exkluzivního obsahu a konkurovat tak Netflixu či HBO, oproti kterým bude z ohledu šíře nabídky značně pozadu.

Seriál líčí alternativní historii přistání na měsíce, ve které Sovětský svaz boj o prvního člověka na Měsíci vyhraje a kosmický závod tedy hned tak neskončí. Spojené státy se totiž v důsledku neúspěchu rozhodnout přistát na Marsu a Saturnu.

Režisér Ronald D. Moore serveru Inverse prozradil, že Apollo 11 bylo projektem, díky kterému se Moore začal zajímat o sci-fi. Pro spolupráci s Applem se režisér rozhodl na základě svého vztahu se Zackem Van Amburgem, který dříve seděl ve vedení Sony a nyní se podílí na vedení chystané streamovací služby Apple TV+. A jak se zrodil nápad na to, vylíčit přistání na měsíci formou líčení alternativní historie?

„Zackovi jsem řekl, že více vzrušující mi přijde vesmírný program, o kterém si myslím, že nám byl slíben, ale nikdy jsme jej nedostali. A takhle se myšlenka na líčení alternativní historie zrodila. Proto je to s Applem, vyšlo to z osobního vztahu,“ líčil Moore.

Neil Armstrong na Měsíci (Foto: trialsanderrors / Flickr)

Z různých rozhovorů, které se v souvislosti s chystaným seriálem odehrály, vzešly i další zajímavé informace. Například to, že na obrazovkách diváci uvidí tak trochu jiné logo NASA. Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku totiž umožňuje využití svého loga jen v mediální produkci, která historii vesmírného programu líčí podle skutečnosti. Tvůrci dramatické televizní show For All Mankind jej tedy využít nemohli.

Ačkoli streamovací služba Apple TV+ ještě nebyla spuštěna a svého debutu se tedy logicky nedočkal ani chystaný seriál, tvůrci se prý již připravují na natáčení druhé série. Tým pracuje na scénáři a pokud se Apple rozhodne v seriálu pokračovat, režisér chce být na natáčení připraven. Moore to řekl v rozhovoru pro Syfy.

Streamovací služba Apple TV+ má být spuštěna již na podzim, a to hned ve více než 100 zemích světa. Diváci si budou moci televizní obsah pouštět prostřednictvím aplikace Apple TV na svých iPhonech, iPadech, iPodech touch, na Macu a rovněž na Apple TV.

Komentáře