Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dlouho očekávaná hra Sky: Children of the Light přichází na iOS. Zaujme hlavně svým netradičním příběhem

Když uznávané vývojářské studio thatgamecompany na podzim roku 2017 na prezentaci Applu představilo novou hru Sky: Children of the Light, její vydání ohlásilo na konec téhož roku. Na prvních zařízeních se objevuje až teď, přesto ale neztratila nic ze svého kouzla.

Thatgamecompany stojí za oceňovanými hrami jako Flower a Journey, které zaujaly hlavně svým krásným designem a unikátní poklidnou hráčskou zkušeností. Sami zakladatelé Jenova Chen a Kallee Santiago říkají, že se snaží vytvářet hry podněcující silné emotivní prožitky a nemají zájem o velké části trhu, ale o inovace.

Tento přístup je čitelný také ve hře Sky: Children of the Light. Podle tvůrců ji lze „nejlépe popsat jako dojemnou zkušenost vytvořenou tak, aby ji hráči mohli znovu a znovu sdílet se svými příteli a rodinou“. Představuje detailní a zajímavě zpracovaný svět s netypickou premisou, bohatý orchestrální soundtrack a osidluje je silnou příběhovou linkou.

Sky: Children of the Light se původně měla objevit na tvOS a později exkluzivně na dalších platformách Applu, studio ale poté změnilo strategii. Vydání bylo konečně ohlášeno na 11. července a vychází po posledním krátkém opoždění až nyní. Nejdříve si ji mohou užít majitelé iOS zařízení, později vyjde na tvOS a macOS a objevit se má i na Androidu a počítačích s Windows. Důvodem pro výrazné opoždění je prý perfekcionismus Jenova Chena a vývojářského týmu.

Hráči se proto mohou těšit na skutečně ojedinělou zkušenost při vedení jednoho z dětí světla ve snaze vrátit na své místo hvězdy, které spadly z nebe. Mnoho času přitom stráví létáním v oblacích, objevováním obšírných krajin a velkých chrámů a zapalováním svíček pro navrácení radosti a naděje do potemnělého světa.

Zvláštním způsobem se přistupuje i k idei multiplayeru – ostatní hráči se zobrazují jako jakési stíny, jež se při kontaktu rozsvěcí a vzájemně si dávají energii. Podobně tedy jako ostatní aspekty hry, setkání s jinými lidmi má přinášet příjemné pozitivní dojmy ze spolupráce. Ta může například spočívat ve vytváření zvukových harmonií. Kromě jiných hráčů je svět plný také různých magických stvoření.

Children of Light má být pouze prvním dílem hry, která se bude neustále rozšiřovat o nová prostředí a příležitosti k dobrodružství. Vždy přitom bude otevřená příležitostným hráčům a snažit se tak stabilně rozšiřovat svou komunitu. Jedná se klasicky o freemium hru, hratelnou bezplatně a využívající různé placené balíčky bonusů a rozšíření.

Hra má, pravděpodobně vycházející z původního data vydání, překvapivě širokou podporu zařízení. Nainstalovat si ji mohou majitelé iPhonu 5s a novějších, první generace iPadu Air a novějších, a ochuzeni nebyli ani uživatelé iPodů Touch od šesté generace dále.

Komentáře