Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Do aukce míří další originální kus historie Applu. Nyní velice raritní manuál k Apple I z roku 1976

Už několikrát jsme mohli být svědky úspěšných aukcí kultovních zařízení a předmětů, které mají co do činění s Applem. Ať už šlo například o nerozbalený iPod z roku 2001, první číslo magazínu Macworld podepsané samotným Stevem Jobsem nebo dokonce kompletní Apple I, který Jobs se Stevem Wozniakem postavili v roce 1976, vždy se tyto dražby těší velké pozornosti.

Mít na své poličce vystavené tyto předměty totiž pro skalní fanoušky, kteří – přiznejme si – nemají hluboko do kapsy, znamená obrovský zážitek. Podobný dopad může mít i nejnovější přírůstek do aukční síně RR Auction v podobě velice raritního manuálu k ovládání legendárního počítače Apple I, jenž prakticky značil vznik společnosti jako takové.

U něj se očekává, že jeho cena vyletí na minimálně 10 tisíc dolarů, tedy přibližně 230 tisíc korun, přičemž aktuálně se drží těsně pod hranicí (9 422 dolarů). Člověk s nejvyšším příhozem pak získá unikátní papírový bloček o dvanácti stránkách, kterému dominuje původní logo Applu znázorňující Isaaca Newtona pod jabloní (viz náhledový obrázek).

Manuál k legendárnímu stroji Apple I (Foto: RR Auction)

Uvnitř se pak bude moci dočíst základní poučky, jak Apple I nastavit a dozvědět se více o jednotlivých funkčních schématech, které dnes v manuálech rozhodně nejsou samozřejmostí. Celý unikátní dojem má dotvářet i fakt, že se jedná o dochovaný materiál bez výrazných známek opotřebení.

Aukce končí zítra 10. července.

Apple I

Komentáře