Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dřevěné provedení a žádný volant. Jony Ive pracoval na futuristickém návrhu takzvaného Apple Car
Nadšenecký koncept budoucího vozu od Applu (Foto: Ali Cam/Behance)

Poslední dny v Apple světě patří jednoznačně Jony Ivovi, šéfdesignérovi společnosti, který ke konci letošního roku odejde naplňovat své designérské vášně do vlastního studia LoveFrom. Spolu s touto zprávou, jež šokovala běžnou veřejnost, se začaly objevovat i různé dodatečné, dříve utajované informace o jeho více než 27letém působení.

Jedna z nich se pojí také k projektu Titan, což je interní projekt Applu zabývající se vývojem samořídících technologií. Byť se toho o něm příliš neví, jelikož firma Tima Cooka drží specifické kroky pevně pod pokličkou, server The Information nově odhaluje, že se do celého procesu angažoval právě Ive se svým nápadem pro podobu auta.

Jeho vizí byl takový vůz, který byl vycházel z futuristického pojetí a neměl volant (respektive nic pro „manuální“ řízení). Vše se mělo ovládat pouze pomocí hlasu přes Siri, což měl Ive ostatně takto představovat i samotnému Cookovi, kdy roli Siri převzala místní herečka.

Jony Ive a Tim Cook (Foto: Apple)

Protože je tento dvaapadesátiletý Brit znám svou posedlostí po čistém designu a jednoduchých liniích, měl se od toho odvíjet i samotný vzhled, a to v dřevěné podobě s vnitřními koženými doplňky. Nyní je však otázkou, na kolik relevantní tyto plány a debaty byly.

I přes poměrně časté najímání nových zaměstnanců pro Project Titan včetně experta na elektrické hraní mechanismy nebo nedávné akvizice důležitého startupu vyvíjejícího ho autonomní technologie Apple stále nic neukázal ani nepoodhalil.

Foto: Ali Cam / Behance

Mnozí totiž spekulují, že by cupertinský gigant skutečně mohl pracovat na vlastním voze a nikoliv pouze na technologiích, které by licencoval třetím stranám.

Komentáře