Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Harry Potter: Wizards Unite není takový hit, jak se očekávalo. Alespoň ve srovnání s Pokémon GO

Jakmile vývojářské studio Niantic vydalo dlouho očekávanou mobilní hru na geolokační bázi s rozšířenou realitou Harry Potter: Wizards Unite, očekávalo se, že v prvních dne bude čelit podobně skvělým výsledkům jako Pokémon GO. Opak je však pravdou. Tématika kouzelnického světa z pera britské spisovatelky J. K. Rowlingové tolik netáhne. Minimálně ve srovnání s japonskými animovanými příšerkami.

Byť nikdo nepochybuje o propracovanosti Harry Potter: Wizards Unite a solidní ukázky toho, kam se dá herní rozšířená realita spojená s akčními RPG prvky posunout, celosvětové publikum zatím tuto atmosféru dostatečně neoceňuje, což dokazuje umístění v globálním žebříčku. Co se týče App Storu, nejnovější počin od Nianticu sedí na 52. místě. Naopak Pokémon GO, jež je venku již několik let, si stále drží pozici číslo 7.

Podle těchto údajů, na které poukazuje server Axios, je tak patrné, že počáteční humbuk byl několikanásobně větší u debutu Pokémon GO. To ostatně dává smysl: u Pokémonů šlo prakticky o novou věc, která na herním mobilním trhu neměla obdoby. Proto se na ni hráči tolik namotali. Harry Potter: Wizards Unite je naopak jakési potvrzení toho, jak se dá tento herní žánr posunout. Dost možná Harry Potter nemá ani tolik fanoušků co kultovní Pokémoni.

Ne úplně úspěšný start navíc ukazuje i analytický server App Annie, který se zabývá hodnocením aplikací. Ten dodává, že je Harry Potter: Wizards Unite až 73. nejrychleji rostoucí aplikací na App Storu, což je oproti Pokémon GO (15. místo) znatelný rozdíl.

Oproti Pokémonům vše působí neúspěšně

I když čísla hovoří za vše, samozřejmě není všem dnům konec. Je totiž extrémně obtížné překonat hru, která se stala masovým hitem hned v prvních dnech, během nichž bořila snad všechny žebříčky. Proto jsou v Nianticu klidní a dávají dobrodružství s Harry Pottem skvělé vyhlídky, byť pomalejšího rázu. Věří, že půjde o lukrativní počin, ale až s odstupem času, čímž je potvrzován i názor investorů.

Komentáře