Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iOS 13 nabídne metodu pro přenos dat mezi iPhony pomocí kabelu. Může to naznačovat i příchod USB-C

Apple včera vypustil další, v pořadí třetí beta verze nových operačních systémů pro vývojáře, které přinášejí drobné úpravy a především vylepšení stability. U verze pro iOS 13 se nicméně podařilo najít střípek zajímavé funkce, jež by mohla značit i příchod iPhonu s USB-C namísto Lightningu.

Konkrétně Guilherme Rambo z magazínu 9to5Mac ve zdrojovém kódu vypátral odkaz na novou metodu, jak přenášet data ze starého iPhonu do nového. Paradoxně by však šlo o přenos pomocí fyzického kabelu, což je poněkud netradiční vzhledem k tomu, jak silně Apple prosazuje bezdrátovou budoucnost.

Překopírování dat pomocí kabelu má však jednu velkou výhodu: rychlost a menší náročnost na internetové připojení. Stále totiž platí, že jakmile jakýkoliv datový přenos probíhá přes dedikovaný kabel, je to rychlejší a spolehlivější. A to je u nahrávání obsahu ze starého iPhonu na nový klíčové.

Apple by tak nabídl další alternativu k trojici již existujících metod, které lze provést pomocí Rychlého startu, kdy stačí iPhony k sobě přiblížit, skrze iCloud nebo prostřednictvím zálohy na iTunes. Na všechny tyto metody je však potřeba Wi-Fi, respektive připojení k internetu, což by postup s kabelem eliminoval.

Náznak iPhonu s USB-C

Tato zpráva by pro uživatele mohla být zajímavá i z jiného úhlu pohledu. Protože neexistuje kabel, který by na obou stranách měl Lightning, spekuluje se, že by Apple mohl vyrukovat s iPhonem, který by si adaptoval standard USB-C. To ostatně patří mezi jednu z nejvyhlíženějších změn, co se týče budoucích generací jablečných telefonů.

Kabely Lightning–USB-C totiž na trhu existují a Apple by toho mohl využít. Pravděpodobná je také varianta, že firma uvede do prodeje právě verzi Lightning–Lightning, která by byla určená pro tyto účely. Na druhou stranu by to logicky nedávalo příliš velký smysl, jelikož využití takového protokolu by bylo velice úzké.

iPady Pro USB-C disponují

Více informací se svět dozví patrně v září, kdy Apple chystá další keynote, na níž by měl nové iPhony představit. Pokud budou mít USB-C, šlo o poměrně velké překvapení. Apple nicméně překvapit občas dokáže.

Komentáře