Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jon Rubinstein, jeden z hlavních lidí stojících za iPodem, prodává luxusní plážový dům v Mexiku za 20 milionů dolarů

Jon Rubinstein je počítačový inženýr, který hrál zásadní roli při vzniku iMacu a iPodu a do roku 2006, kdy z Applu odešel, byl seniorním viceprezidentem iPodu. V průběhu let pak vystřídal vysoce postavené pozice v několika technologických firmách, čímž si zasloužil dostatečné finanční odměny na to, aby si koupil mimo jiné dům na pláži v Mexiku, který má sedm ložnic a přes 60 metrů soukromé pláže.

Jon Rubinstein pro Steva Jobse začal pracovat v NeXTu, počítačové firmy vzniklé po tom, co byl zakladatel Applu ze své společnosti vyhozen. Když se pak obě firmy spojily, Rubinstein měl v plánu cestovat, Jobs jej ale požádal, aby pro něj pracoval i nadále. Vystudovaný počítačový vědec se tedy stal seniorním viceprezidentem hardwaru a měl na starost vývoj produktů od jejich technologií, přes design až po základní úroveň softwaru.

Jon Rubinstein (Reprofoto: Wall Street Journal)

Podílel se na velké redukci portfolia společnosti, kterou mezi jinými ke dnu táhla příliš vysoká nerozhodnost ve výběru projektů, na jejichž vývoj vynaloží svoje prostředky a z většího množství možností vybral Power Mac G3. Ten pro se pro Apple stal po dlouhé době kvalitním desktopovým počítačem zaměřeným na profesionály a umožnil se následně zaměřit na vznik spotřebitelské verze, iMacu, jehož vývoj Rubinstein také vedl.

Když chtěl Jobs v roce 2000 vytvořit iPod, viceprezident hardwaru byl zpočátku proti, protože podle něj na to ještě technologie nebyla na dostatečné úrovni. O několik měsíců později ale u Toshiby narazil na maličký hard disk, jež se stal základem pro megaúspěšný přenosný přehrávač. Ten se pro byznys Applu do roku 2004 stal natolik velkým, že pro iPod vznikla samostatná divize a Rubinstein se stal jejím šéfem.

Foto: Rancho R + R

Nedlouho po odchodu z Applu, způsobeném menším vlivem na vývoj společnosti a rozvolněním vztahu mezi jím a Jobsem, se Rubinstein stal předsedou představenstva Palmu a pracoval na vývoji webOS a telefonu Palm Pre. O několik let později také převzal roli spoluředitele Bridgewater Associates, největšího zajišťovacího fondu na světě.

Všechny jeho úspěchy mu umožnily poměrně velkolepé investice, z nichž jednou je také velký dům na pláži v Punta Mita, luxusním pobřežním resortu na západním pobřeží Mexika. Ten nyní prodává za 20 milionů dolarů.

Hlavní ložnice s výhledem na oceán (Foto: Rancho R + R)

Obydlí nazvané Rancho R + R se pyšní extravangantní členitou architekturou ve tvaru písmene X od Alfonsa Lópeze Bze a Javiera Calleji. Celkově sídlo pokrývá 1,7 akru pozemku, jehož součástí je také soukromá pláž. Pokud se ale obyvatelům a návštěvníkům nechce vypořádávat s pískem, mohou využít jeden z několika bazénů, z nichž jeden využívá nekonečný design a jeden je svojí hloubkou určený specificky pro děti.

Výsledky práce soukromých šéfkuchařů, kteří mají k dispozici velkou kuchyni podle italské tradice, si lze vychutnat například v jedné ze dvou venkovních krytých jídelnách a množství skvlého jídla je samozřejmě vyváženo dostupností vlastního fitness studia s vanou a sprchami.

Velká kuchyň italského stylu (Foto: Rancho R + R)

Ať už obyvatelé Rancho R + R pracují v pracovně, nebo odpočívají v hlavní ložnici, mají skvělý výhled na oceán skrze obrovská okna pokrývající prakticky celou stěnu. Kromě hlavní ložnice s přidruženou prostornou koupelnou a šatníkem se v domě nachází i šest dalších, které v přepychu ubytují minimálně 12 dalších lidí.

Kromě interiérového designu  vybraného úspěšnou mexickou designérkou Ericou Krayer se lze těšit také z kurátorované kolekce původních děl mexických umělců.

Styl domu má kombinovat bydlení uvnitř a venku (Foto: Rancho R + R)
Foto: Rancho R + R
Jen samotná hlavní koupelna má několik částí (Foto: Rancho R + R)
Pláž si lze užít i z pohodlí postele (Foto: Rancho R + R)
Jedna ze dvou venkovních jídelen (Foto: Rancho R + R)

Komentáře